GÜNCEL HABER

KAYIKCI: “RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN”

KAYIKCI: “RAMAZAN AYIMIZ MÜBAREK OLSUN”

Diyanet-Sen Merzifon İlçe Temsilcisi Hüseyin Kayıkcı, “Rahmet ve bereket ayı olan, manevi yoğunluğun zirveye çıktığı ramazan ayına bizleri kavuşturan Rabbime hamdolsun. Ramazan ayımız mübarek olsun” dedi.
KUR’AN AYI OLAN BU AYDA KUR’AN-I ANLAMAYA ÇALIŞALIM
Diyanet-Sen Merzifon İlçe Temsilcisi Hüseyin Kayıkcı Ramazan ayının gelmesi üzerine bir açıklamada bulundu. Kayıkcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu ayda, ramazan ayının en büyük hediyesi ve İslam’ın beş büyük farzından biri olan oruç ibadetini eda edeceğiz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) oruç hakkında, ‘Kim inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek oruç tutarsa gelmiş-geçmiş günahları affolunur.’ buyurmaktadır.
Oruç ve diğer ibadetlerimizin yanında, Ramazan ayında aile, akraba, dost ve cemaat bağlarımızı sosyal mesafeye dikkat ederek pekiştirelim. Bu ramazanda kimse birbirine küs ve kırgın kalmasın. İnsanların güzel yanlarını dile getirelim, ailemize sevgi ve ilgiyle yaklaşalım. Güzel sözlerde, duygularımızı ifade eden davranışlarda bulunalım. Sokakta yanından geçtiğimiz insanlara bir tebessüm hediye edelim. Yeryüzünde yardıma muhtaç olan kardeşlerimize maddi ve manevi anlamda destek olalım. İbadetlerimiz için daha çok vakit ayıralım.
Kur’an ayı olan bu ayda Kur’an-ı anlamaya çalışalım. Camilerimizin garip olduğu, bütün dünyanın virüs salgını ile boğuştuğu bir dönemdeyiz. Tez zamanda virüs illetinden kurtulmamızı bizlere nasip eyle Allah’ım. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı tebrik ediyor, görevlerinizde başarılar diliyorum. 24 saat sahada insanlara hizmet veren Vefa Sosyal Destek Ekiplerimizi tebrik ediyor kolaylıklar diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı