Son Dakika

KESMEKAYA;1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir

KESMEKAYA;1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir

AK Parti Amasya İl Baş-kanı Mehmet Akif Kes-mekaya 28 Şubat darbesinin 24. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Kesmekaya yayınladığı mesajda;”1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin de-ğerlerine ve inancına yapı-lan bir darbedir.
Darbeler, insanlık onuru-nu zedeleyen, milletin irade-sini hiçe sayan; işkence-lerle, zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir.
Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat antidemokratik MGK kararları alınmış, dönemin ikti-darına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.
Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri ne-deniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inanç-larından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim alamamalarının önü kapanmış oldu. Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendi.
Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel haklan ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi.
28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar. Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan lider-liğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu.
AK Parti olarak, bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir.
AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adım-larla yürüyeceğimize söz veriyor; 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşı-sında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz’dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.