Son Dakika

KIRLANGIÇ,Turizm Amasya İçin Çok Önemli Bir Sektör

KIRLANGIÇ,Turizm Amasya İçin Çok Önemli Bir Sektör

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç’ın moderatörlüğünü yaptığı, Amasya Valiliği ve Belediye Başkanlığının düzenlemiş oldu-ğu ‘Kent Turizmi Çalıştayı’ turizm sektörü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Amasya Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç yaptığı açıklamasında;Turizm Amasya için çok önemli bir sektör çok önemli çok önemli bir yatırım 2020’den itibaren Covid-19 pandemiyle savaşıyoruz mücadele ediyoruz.
Ülke olarak çok büyük anlamda sıkıntılar böyle bir salgın belasından geçtik.
Şehir olarakta Tabiki büyük sıkıntı içerisinde en çok en sıkıntı yaşayan sektörlerin başında hizmet sektörü dedi-ğimiz Kafe ,restaurant,otel,düğün salonu gibi salonlar giriyor.
“Sektörde bir başarı hikayesi yazılmak istenirse kesinlikle birlik ve beraberlik çerçevesinde olması gerekir. Tabi ki turizm sektörü en çok birlik ve beraberlikle kazanılacak bir sektör, o yüzden bu şehre güzel bir hikaye yazalım diye sektörümüzün hem geçmişini hem de geleceğini konuşalım diye bir araya geldik. Kamu ve özel sektörün beraberliğinde aşılamayacak sorun yoktur.
Bugünde burada 15 ay sonra toplanan takım 15 ayında 7 ay kapalı olan sektör var burda sıkıntı içerisinde ama tabi şöyle bi şansımız var. Daha henüz turizm noktasında çok iki isimden bu dönemde çok faydalı olacağımızı düşünüyoruz.
Amasya iş dünyasının çatı örgütü olarak programın şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Amasya Valimiz Sn. Mustafa Masatlı ve Amasya Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sarı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı