Son Dakika

Kış Lastiği Denetimi Yapıldı

Kış Lastiği Denetimi Yapıldı

Taşova Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Mustafa Erdemir Taşova Erbaa D-100 karayolunda, ticari yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara kış lastiği denetlemesi yaparak sürücüleri kış lastiği takmanın önemi konusunda bilgilendirdiklerini söyledi.
Polis ekipleri, araçların üzerinde bulunan lastiklerin cihazla derinlik ölçümünü yaptı. Durdurdukları sürücülere güvenli trafik, güvenli sürüş ve kış şartlarında araç kullanımına ilişkin bilgi de verdi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, 2017 yılında “Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ” kapsamında ticari araçlar için zorunlu hale getirilen uygulama doğrultusunda denetim gerçekleştirildiğini belirten Erdemir “Soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının ve trafik kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla “Kış Lastiği Denetimi” faaliyeti gerçekleştirdiklerini belirterek sürücülere kış lastiği ile ilgili broşür verdiklerini” belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı