Son Dakika

KIZILAY KAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

KIZILAY KAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

Türk Kızılayı Amasya şubesine bağlı kan bağışı aracı, Amasya’da Atatürk Anıt meydanı önünde duyarlı vatandaşlardan kan bağışlarını almaya başladı.
Türk Kızılayı Amasya Şubesi, vatandaşları Atatürk Anıtı önündeki kan aracına hayat kurtarmaya davet etti.
Yeni tip korona virüs salgını nedeniyle kan stoklarının kritik seviyeye düştüğünü belirten Türk Kızılayı, “Korona virüs salgını nedeni ile kan stoklarımız kritik hastalarımızın (kanser, Akdeniz anemisi, bypass hastaları, yeni doğan bebekler vs.) ihtiyacına cevap veremeyecek seviyeye inmiştir. Bizler de bu farkındalığa bir katkı sunmak amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temel anlamda Kızılayımızın ‘Kan Hayattır’ sloganıyla yürüyen bu çalışmalarda her an kana ihtiyaç duyabiliriz. Bu anlamda ihtiyacımızdan fazla kanı Kızılayımızın biriktirmesi ve ihtiyaç olduğunda en hızlı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırması gerekiyor.
Bunun dışında kan alan ve veren acısından değerlendirdiğimizde kan veren insanların sağlık açısından da çok önemli katkıları olduğunu bizler biliyoruz. Sadece birinin kan ihtiyacı olduğu için değil biz kendi sağlığımızın değeri açısından da kan vermenin bir alışkanlık olarak sürdürülmesi gerekiyor” dedi.
Türk Kızılayı’nın zor zamanlar için var olduğunu,bu zor süreçte vatandaşlarımızdan kan bağışlarını almaya başladık bütün duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz. “Unutmayalım ki kötü günler el ele verdiğimizde, birbirimize destek olduğumuzda daha kolay ve daha hızlı atlatılacaktır. Milletimizin yardımseverliği Kızılay’ın elinin daha fazla kapıya ulaşmasının yolunu açacaktır.
Çalışmalarımıza katkıda bulunmak, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi, zor durumda olan halkımıza yardım etmek isteyen hastalarımıza kana ihtiyaç olan vatandaşlarımıza tüm yardımseverlerimizin Türk Kızılay Amasya Temsilciliğine bağışlarını bekliyoruz. Bu hilal bugünler için var” sözüyle Amasyalılardan kan alma bağışında bulunmalarını istiyoruz. “ifadelarini belirttiler. Bu zor günlerde hastalarımızın iyileşebilmesi için size her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Amasya Atatürk Anıtı önüne hayat kurtarmaya davet ediyoruz dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.