GÜNCEL HABER

KKYDP 13. etap ekonomik yatırımları çerçevesinde ilimizden destekleme kapsamına alınan 48 projenin hibe sözleşmeleri imzalandı

KKYDP 13. etap ekonomik yatırımları çerçevesinde ilimizden destekleme kapsamına alınan 48 projenin hibe sözleşmeleri imzalandı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) 13. etap ekonomik yatırımları çerçevesinde ilimizden Tarım ve Orman Bakanlığımıza sunularak destekleme kapsamına alınan toplamda 9.953.534,40 TL tutarındaki 48 projenin hibe sözleşmeleri imzalandı.

Proje sahipleri ile sözleşmeleri imzalayan Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriya Şeker, program ile doğal kaynakların korunmasını dikkate alarak; kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarımsal sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliğinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasının amaçlandığını belirtti.

İl Müdürü Şeker, 2006-2019 yılları arasında Bakanlığımızca uygulanmakta olan toplam 238 proje ile yatırımcılarımıza 27.382.354,10 TL hibe ödemesinin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı