Gündem

Klasik Dönem’den Roma Dönemi’ne, Likya’da Mimarlık ve Kent Konulu Söyleşi Gerçekleştirildi

Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde, Dr. Öğr. Üyesi Duygu Kalkan Açıkkapı ve Dr. Öğr. Üyesi Özlem Demir’in organize ettiği ‘AUMim Design + Technology Talks | AUMim Tasarım + Teknoloji Söyleşileri’ adlı etkinliğin onuncu konuşması gerçekleştirildi.
Mimarlık Fakültesi Seminer Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aygün Kalınbayrak Ercan “Klasik Dönem’den Roma Dönemi’ne Likya’da Mimarlık ve Kent” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Sunumunda, kent ve mimarlık tarihi bağlamında Likya Bölgesinde yer alan kentlerde Klasik Dönem’den Roma Dönemi’ne kadar olan süreçte yapılı çevrenin dönüşümünden bahseden Dr. Kalınbayrak Ercan, doktora tezi kapsamında yaptığı araştırmalara yer vererek bilgi ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı.
Program sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Dr. Kalınbayrak Ercan’a katkılarından dolayı teşekkür belgesini Doç. Dr. Fazilet Koçyiğit takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.