Gündem

Köprü Vazifesi Gören Muhtarlarımızın Günü Kutlu Olsun

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Erdin ACAR’ın “ Muhtarlar Günü ” mesajı yayımladı.
Erdin Acar mesajında şu ifadelere yer verdi; Görev yap-tıkları köy ve mahallede halk ile devlet arasında köprü vazifesi gören muhtarlarımızın bundan iki yıl önce ihtiyaç-ları, sorunları ve talepleri göz önünde bulundurularak, bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak kabul edilmiştir. ( Muhtarlık müessesesi için bir milat olan bu tarihle birlikte, muhtarlarımız artık köy ve mahallede kalmayıp, ülkemizin dört bir yanında toplantılara dahil edilmektedir.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ da muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak, sürekli olarak muhtarlarımızla toplan-tılar gerçekleştirmekte, sorunlarını ve taleplerini dinlemektedir.
Merkezi idarenin güçlü olmasıyla birlikte muhtarlık müessesesine karşı gösterilen bu ilgi ve değerler, muhtarlık mesleğini cazip kılmakla birlikte, muh-tarlarımızın artık daha iyi şartlarda görev yapmasına katkı sunmuştur. Bu duygularla, görevi başında bu millete hizmet için şehit düşen bütün muhtar-larımıza Allah’tan rahmet diliyor, ili-mizde fedakârca görev yürüten bütün muhtarlarımızın gününü tebrik edi-yorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.