Yazarlar

KÖPRÜLERİ YIKMAYALIM….

Zaman tekerrürden ibarettir derler büyükler. Yaşantımızda da karşılaşırız, tanık oluruz yaşananlara.
Fatih Sultan Mehmet Han, İstanbul’u feth etmiş, hiçbir gurur ve enaniyete kapılmadan hocası Akşemsettin’in önünde diz kırmıştır. Daha gençtir.21 yaşında. “Beni dergahına kabul et” diyor. Fakat Hacı Bayram-ı Veli Dergah’ında pişmiş Akşemsettin benlik yapıp, kibre kapılıp “ Benim dergahıma gel” demiyor. “ Hünkarım. Biz dua ordusuyuz, sense devlet adamı. Herkes işini yapacak” diyor ve dergahına kabul etmiyor.
Çünkü tasavvufta, kibr, ucub, benlik gibi ananiyetler yoktur.
Günümüzde ise FETÖ denilen ve kibr, ucub, benlik gibi tüm kötü huyları içinde barındıran terör örgütü tasavvuftan farklı olarak bana gel, benim ol diyerek İslam edep ve erkanına yakışmayacak bir politika izledi. Bu yetmez gibi ihaneti sadece milletle ve vatanına karşı değil, İslam’a da en büyük darbeyi vurdu.
FETÖ, ben battım, bunlarda batsın mantığı ile fısıltı gazetesinin yaymaya çalıştığı “Tasavvuf ehli de bizim gibi” yalanlarını duyar olduk.
Yanıldıkları nokta, onlar 15 Temmuz’da ihanet şebekesi ile beraberken, tasavvuf ehli insanlar tankların önünde siper oluyorlardı.
Yanıldıkları nokta, tasavvuf ehli kişiler 14 asırdır devam eden geleneklerinde vatanının ve milletinin yanında olduğunu her fırsatta tarihte gösteriyordu.
Günümüzde “ sahte tasavvuf ehli” diye bir cümle sokmaya çalışıyorlar lügata.
Tasavvuf’un sahtesi olmaz. Olursa bunun adı tasavvuf olmaz. On dört asırdır süren gelenek deryası pislik tutmamış, içinde ki pislikleri her zaman kıyıya atmıştır.
Sözüm ona; cemaatin boşluğunu tasavvuf ehli dolduracak, bunlarda FETÖ gibi olacak, bunlarda kapatılmalı, devlet idaresini ele geçiriyorlar cümleleri, güzel ülkemizin mihenk taşlarının altına konulan dinamit sözlerdir.
Tasavvuf ehli insanlar, on dört asırdır süren gelenekte duruşlarından taviz vermemişler ve asli görevlerinden asla ayrılmamışlardır. Bu yüzdendir ki eğer FETÖ ile aynı kefeye konulursa tarihin görmediği en büyük hata yapılmış olur.
Aklı olan bir düşünsün; tasavvuf bizim mazimiz ve kendimize olan en büyük köprüdür.
Köprüleri yıkmayalım.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı