Son Dakika

Korkuluğu Olmayan Köprü Korku Saçıyor.

Korkuluğu Olmayan Köprü Korku Saçıyor.

Suluova Yenidoğan Mahallesinden geçen Kavalcık Deresi üzerinde yer alan köprüde ki korkuluklardan birinin yıkılması üzerine özellikle çocuklar okula gidiş gelişte büyük korku yaşıyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, gökyüzü, ayakkabılar, bulut, ağaç, bitki ve açık hava

Suluova Yenidoğan Mahallesi Kurtça Pınarı Sokak’tan geçen Kavalcık Deresinin her iki tarafının daha önce korkuluklarla çevrilerek güvenli hale getirildiğini belirten Mahalle Muhtarı Salim Gümüş, zaman içerisinde birkaç noktada derenin korkuluklarının yıkıldığını, ayrıca dere üzerindeki köprünün korkuluklarından birinin de yıkıldığını, yıkılan bu korkulukların ise hırsızlar tarafından çalındığını söyledi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, bulut, ağaç, açık hava ve doğa

Deren ile köprünün bulunduğu mevkide yaklaşık 200 öğrencinin eğitim gördüğü Yunus Emre İlk ve Ortaokul’unun bulunduğunu aktaran Salim Gümüş, “yaklaşık 100 öğrenci korkuluğunun biri olmayan köprüden her gün gelip geçiyor. Köprü ile köprüye yakın noktada derenin korkuluklarından bazılarının olmaması çocuklar için büyük tehlike arz ediyor. Korkuluğu olmayan bu açık noktalardan yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki dereye çocukların düşme ihtimali oldukça yüksek. Ayrıca özellikle gece vakti fark edilmediği için gerek insanlar ve gerekse de araçlar içinde tehlike arz ediyor“ dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, çocuk, ayakkabılar, ağaç, gökyüzü, açık hava ve doğa

Mahalleli olarak ta daha öncede başvuru yapmalarına rağmen bu sorunun giderilmediğini ifade eden Muhtar Salim Gümüş, okulların açılmasıyla daha çok kullanılan köprü ve derede olası bir kazanın yaşanmaması için bir an önce yetkililerin bu eksikliği ve sorunu gidermelerini talep etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.