Son Dakika

Korona virüsüne karşı ilaçlama ekibi kuruldu

Korona virüsüne karşı ilaçlama ekibi kuruldu

Amasya’nın Taşova ilçesinde, Taşova Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgınına karşı ilaçlama ekibi kurdu.
Taşova Belediyesi’ne bağlı ilaçlama ekibi ve zabıta ekipleri, ilçede bulunun kamusal alanlara, vatandaşların en çok ziyaret ettiği yerleri ilaçladı. Taşova Belediyesinin salgının yayılmasını önlemek ve kamusal alanları daha hijyenik bir hale getirmek için kurduğu ilaçlama ekibi, öncelikle halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda ilaçlamalara başladı.
Hükümet Konağı, Adliye, Emniyet ve Jandarma, 112 Acil, İlçe meydanı, Cami, Noter, PTT binası, sokaklar, banklar, çöp konteynerlerinin içi ve çevresi ekipler tarafından düzenli olarak ilaçla dezenfekte edildi.
Belediye bünyesinde kurulan ilaçlama ekibinin, salgın süresince yoğun bir çalışma yürüteceğini belirten Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Koronavirüs ile mücadele kapsamında devletimizin ve sağlık bakanlık yetkililerimizin yaptığı çalışmalara ek olarak bizlerde hem vatandaş olarak hem belediye olarak, kurumsal olarak yapmamamız gereken tedbirlerin var olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu amaçla da belediye olarak geçen hafta da birkaç gün önce başlatmış olduğumuz çalışmalara ek olarak bu günde aynı çalışmalar, dezenfekte çalışmaları devam ediyor. İlk etapta kendi belediye kurumumuzu dezenfekte çalışması, ilaçlama çalışması yaptık. Bu günde Taşova’da hizmet veren bütün resmi kurumlarımızı ve daha çok insanlarımızın hizmet aldığı sivil toplum örgütlerini dezenfekte çalışmamamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Amacımız ilçe bazında olabilecek olan yapmamız gereken çalışmalara katkı sunmaktır. Şunu biliyoruz. Dünyada ciddi manada risk oluşturan böyle bir virüsün virüsle mücadele kapsamında, her ülke kendi gücü yettiği kadar çalışmalar yapıyor. Sağ olsun bizim devlet yetkililerimiz ve özellikle Sağlık Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar bu manada takdir de toplamış çalışmalardır. Bu anlamda bizlerde belediye olarak elimizden gelen gayreti bu gün gösterdik. Bundan sonra da yapacağımız dezenfekte çalışmalarıyla mümkün olduğunca ilçemize ulaşmasına engel olmaya gayret sarf ediyoruz. İnşallah bu virüsle mücadeleyi en iyi şekilde yürütmüş olacağımızı tahmin ediyoruz. ” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı