Son Dakika

Köse; “Ormanlar milli servettir. Orman yurdun hem süsü hem gücüdür”

Köse; “Ormanlar milli servettir. Orman yurdun hem süsü hem gücüdür”

Amasya Ülkem Parti Başkanı Murat Köse,21-26 Mart Orman-cılık Günü ve Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Köse; Orman günü haftası ne-deniyle gazetemize yaptığı açık-lamasında şu ifadelere yer verdi;
Ormanların tüm canlılar için hayati önem taşıdığını belirterek Orman Haftası’nı kut-ladı.
‘Oksijen temiz hava üreten, su ormanlarımızı ve topra-klarımızı koruyan, binlerce çeşit hayvanlara yuva olan, hava kir-liliğini önleyen oksijen almamızı sağlayan ve daha nice faydasıyla eşsiz bir doğa harikası olan ormanlarımız, en önemli yerüstü kaynaklarımızdan biridir.
Gelecek yetişkinler ve nesil-lere yeşil bir memleket bırakmak için çok uzun bir süreç ve emek sonucunda oluşan ormanlarımızı sahip çıkmak ve orman var-lığımızı artırmak hepimizin vazife görevidir.
Nitekim Peygamber Efendimiz (s.a.v.)sözünde “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fidan bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” buyurarak ağaç dikmenin önemini insanlığa faydasını sözlerini belirtmiştir.
HERKES BİR AĞAÇ DİKİP,BU GÜZEL ORMAN HAFTASI GÜNÜNÜ ÖLÜMSÜZ KIL-MALIYIZ
Her yıl 21.26 Mart Dünya Ormanlar gü-nünde yeni bir fidan yenisini daha ekle-yerek, daha sağlıklı yarınlara merhaba diye-biliriz.
Ülkemiz yeşili bol olan ve her geçen gün genişleyen Ülkeler arasındadır.
Çünkü gönüllü çalışan kuruluşlar bu et-kinliği gerçekleştirmektedir. ormanlarımıza doğaya sahip çıkmaktadır. Fakat dikkat-sizce davranan orman felaketlerine, orman yangınları ağaçlarımızı acımadan ,tedbirsiz davranarak yok ediyorlar.
Bizler doğa severler olarak elimizden geleni yapalım ve ağaçlarımıza doğamıza zarar vermeyecek şekilde piknik alanlarını nasıl bulduysak o şekilde bırakalım Orman-larımızı ve ağaçlarımızı koruyarak, yarın-larımızı çocuklarımız için garanti altına al-mış olacağız. Ağaç dikip yenilerinin var ol-masına yardımcı olalım.
Murat Köse, “Doğal güzellikleriyle yeşil bir memleket oluşturmak için sağlığımıza olumlu etki eden, topraklarımızı koruyan, çokça çeşit canlıya yuva olan, hava kirlili-ğini önleyen ve daha nice faydasıyla eşsiz bir doğa harikası olan ormanlarımıza karşı son derece duyarlı ve özverili olmalıyız. Dünya Ormancılık Günü ve Orman Hafta-sının; ağaca, ormana, yeşile ve kısacası tabiata olan sevgimizin ve duyarlılığımızın artırmasına vesile olması temennisiyle kutluyorum.
Ormanlarımızı koruyup gözeten başta Orman Teşkilatı personelimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı ileti-yorum” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı