Gündem

KÜRESEL KRİZLERDE ESER VE HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, ’ Ülkemiz ve milletimiz için eser ve hiz-met üretmeye kesintisiz de-vam ediyoruz diyen Kara-hocagil,” içeriden ve dışarı-dan gelen tüm tehditlere rağmen yılmadan yorul-madan engelleri bir bir aşıyor,aziz milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
Dünya ekonomik buhranla boğuşurken Ülkemizin 81 vilayetinde ve ilçelerinde insanlarımızı ev sahibi yapmak için yürütülen konut projelerini yeni bir kampanyayla taçlandırma müjdesinin ayrıntılarını 13 Eylül’de Cumhurbaşkanımız kamu-oyuna açıkladı.
Bu bağlamda Adını ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ olarak koyduğumuz bu kampanya, toplamda 500 binSosyal konutu, 250 bin konut arsasını ve 50 bin iş yerini kapsıyor. Kampanyanın ilk etabında 250 bin konutu, 100 bin konut arsasını ve 10 bin iş yerini 2 yıl içinde bitirerek hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.
Milletimiz sosyal konut kampanyamıza çok büyük bir teveccüh göstermiştir. Gençlerimize, emeklilerimize, engellilerimize, şehit yakını ve gazilerimize özel kontenjanlar ayırdığımız ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ kampanyasının bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.
Yine Öğrencilerimizin yurt taleplerini karşılayacak yeni yurtları Gençlik ve Spor bakanlığımızın bünyesine kazandırdık. Bu sene Artan kapasite sayesinde ilk yerleştirmede yüzde 80’lik bir talep karşılama oranı ile barınma sorunu yüzünden eğitiminden mahrum kalmasını sağlamanın çabası içerisindeyiz.Cumhurbaşkanımız yurtlarda konaklayan öğrencilerimize bir başka müjdeyi kabine toplantısı sonunda verdi. Beslenme yardımını 25 TL den 60 TL’ye çıkarmıştır.Böylece aylık 1800 TL ile kyk’da kalan öğrencilerimize beslenme des-teği sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımıza şükran-larımızı sunuyoruz.
Yine Amasya’mızla İlgili de yapılması planlanan yatı-rımları yakinen takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Yavuz Selim Meydanında müjdesini verdiği Şehir hastaneleri stan-dartlarında 600 Yataklı Devlet Hastanemizin Proje Çizim Aşaması Sona Gelindi. İnşallah bu sene sonuna doğru İhalesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı bakanlığımızda ‘da yakinen takip ettiğimiz Amasya- Mecitözü Yolu Yapımı, Göynücek Yolu Yapı-mı ve Kavşak Yapımı,Taşova OSB Kavşak yapımı,Tokat Yolu istikametinden İmam Hatip Lisesi Önü kavşak Yapı-mı,Samsun çıkışı Kavşak düzenlemesi,üst geçit ve alt geçit düzenlemeleri, devlet su işleri genel müdürlüğü ile basınçlı kapalı sulama sistem-leri,taşkın korumalar,aydınca barajı ve sulama göletleri gibi bir çok yatırımı Şehrimize kazandırmak için çalışma-larımızı sürdürüyoruz.
Yine geçen salı günü TOKİ Başkanımıza Amasya Heyeti-mizle bir ziyaret gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşme sonucunda, Taşovamıza ve Gümüşhacı-köy’ümüzede Toki sözü almış bulunuyoruz. Ayrıca Amasya merkezde arsa tahsisi konusunda kurumlar arasında mutabakat sağlanırsa hem daire ve hemde arsa için yeni projeler yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığımız nezdinde hem merkezde hem de İlçelerimizde yeni eğitim binaları ve restorasyon gerek-sinimi olan kurumların bakım ve onarımı için görüşmelerimizi sürdürmekteyiz.
Tarım ve Orman bakanlığı-mızın yapmış olduğu projeleride yakınen takip ediyor, hemen hemen her bölgesel projelerde yatırım ve teşvik konusundan Amasyamızın payına düşeni artırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Amasyamız Yatırım Üretim İstihdam şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yaz dönemi boyunca hemşeri-lerimizle hemhal olduk dertleri sorunları dinledik, notlarımızı aldık 1 Ekim İtibariyle Gazi Meclisimizin Genel Kurul Çalışmaları başlıyor. Önümüzde çok önemli kanun teklifleri var. 2023 seçimlerine kadar yoğun bir mesaimiz var. Bir taraftan Genel kurul çalışmalarımızı aksatmadan diğer taraftan şehrimize yapılacak yatırımların takibi ile Ankara’da olacağız.
Karahocagil; Cumhurbaş-kanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tabiriyle ve tanımıyla bizler AK Parti olarak hizmet siyaseti, eser siyaseti yapıyoruz. Hamdolsun Tüm Türkiye bu 20 yıl boyunca adeta sessiz bir devrim yaşandı, birçok hizmet sırayla geldi. Bu başarıyı milletimiz sayesinde gerçek-leştirdik, milletimize şükran borçluyuz.
Türkiye’nin Yüzyılı’nda İnşallah şu anki küresel kriz ortamından da alnımızın akıyla çıkacağız 2023,2053 ve 2071 hedeflerimize aziz milletimizle emin adımlarla yürüyeceğiz.’.dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.