Son Dakika

Kurnaz köyünün içmesuyu

deposu ve isale hattı yenilendi

Amasya İl Özel İdaresi, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik içmesuyuna kavuşması adına projelerini bir bir hayata geçiriyor.
2020 Yılı KÖYDES Yatırım Programı kapsamında yer alan Suluova İlçesi Kurnaz Köyünün mevcut içmesuyu deposu ve isale hattı yenilendi.
Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı teknik ekipler tarafından yerinde yapılan analiz ve test çalışmaları sonucunda, yapımı daha önceden gerçekleştirilen içmesuyu deposunun basit onarımı ve boya-badana işlemleri tamamlanarak, depo ile köy arasında yaklaşık 2.950 metre isale hattı yapılıp vatandaşlarımızın kullanımına sunulmuştur. İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin ACAR, köylerimizde yürütülen yatırım programı çalışmalarını yakından takip ederek yerinde incelemelerde bulundu.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin ACAR; “Temel hedefimiz vatandaşlarımızın sağlıklı içmesularına kavuşmasıdır. Bu doğrultuda yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı yakından takip ederek köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu tesis etmiş

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı