GÜNCEL HABER

“KURSLARIMIZLA KÖYÜNÜZDEYİZ” SLOGANIYLA 2023 EĞİTİM VİZYONU RUHUNA UYGUN YENİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK

"KURSLARIMIZLA KÖYÜNÜZDEYİZ" SLOGANIYLA 2023 EĞİTİM VİZYONU RUHUNA UYGUN YENİ BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coş-kun kurslarımızla köyünüzdeyiz sloganıyla 2023 Eğitim vizyonu ruhuna uygun yeni Bir Çalışma başlattık dedi.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coş-kun Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ‘un, ülke-miz genelindeki 25 bin köy muhtarına mek-tup göndererek, “Köylerdeki vatandaşların ilgi alanlarına hitap eden kurslar düzen-lenerek tarım ve hayvancılıkla ilgili yeni teknolojilerin tanıtılacağı, sağlıklı besin üret-me ve verimli mahsul elde etme yollarının gösterileceği kursların açıl-ması.” kararı Amasya’daki viz-yon sahibi köy muhtarları-mızı hemen harekete geçirdi dedi.
Amasya İl Millî Eğitim Mü-dürlüğü ve Amasya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü koor-dinesinde köy muhtarlarımızla yapılan toplantılar neticesinde “Kurslarımızla Köyünüzdeyiz” sloganıyla farklı başlıklarda kurslar planlandı.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü ola-rak köy muhtarlarımızla işbirliği içerisinde çiftçilerimizi daha da bilinçlendirerek bilim ve tek-noloji ışığında öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğ-renen Türkiye’ye dönüşerek çiftlerimizin hayatlarına güzellikler katmaya devam edeceğiz.
Halk Eğitimi Müdürlüğümüzce vatandaş-larımıza yönelik planlanan 379 kurs ile yetiş-kin eğitimi alanında ülkemize örnek ol-mak istiyoruz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı