Son Dakika

KÜSİ” PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2020 yılı 2. Toplantısı Vali Mustafa MASATLI başkanlığında gerçekleştirildi

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Toplantısı Vali Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, kamu kurumları, organize sanayi bölgeleri, ticaret ve sanayi odaları ile sanayi kuruluşlarından yetkililer yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı, teknoloji merkezli gelişen dünyada bilimsel çalışmaların taşıdığı öneme vurgu yaparak şunları kaydetti: “Üniversitelerin yaptığı çalışmaların iş hayatına entegrasyonunu sağlamak için oluşturulan ‘Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği’ oluşumu, akademik eğitim gören gençlerimizin iş hayatını öğrenmeleri ve tecrübe kazanmaları açısından önem taşımaktadır. Bu işbirliğinin başlamasıyla üniversitelerin sanayi ve ticaret hayatımıza sağladığı katkılar oldukça artmıştır.
İlimizde de bu işbirliğinin olumlu sonuçlarını birçok sanayi kuruluşunda gözlemlemekteyiz. Bu çalışmaların artarak devam etmesinin Amasya ekonomisine ve istihdamına katkısı büyük olacaktır. Buradan beklentimiz daha çok üretim, daha fazla inovasyon ve çeşitli teknoloji-lerin geliştirilmesidir.
Sayın Cumhurbaşkanımız da sürekli bu doğrultuda mesajlar vermekte ve üretim sanayinin geliştirmesinin önemine vurgu yapmaktadır. Özellikle dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde sanayi üretimimizi durdurmamız ve bazı sektörlerde daha da arttırmamız ekonomimiz ayakta tutan unsur olmuştur. Amasya ölçeğinde yaptığımız bu işbirliğini artırmamız hem üniversitemizin hem de sanayi kuruluşlarımızın gelişmesinde etkili olacaktır. ”
Valinin konuşmasının ardından toplantı gündemine ilişkin bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra katılımcıların gündeme dair görüşlerini dile getirmesiyle toplantı sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı