Gündem

LGBT’ye Karşı Olmak Nefret Söylemi Değil Fıtrat Eylemidir

Diyanet-Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal,Aile ve Sosyal Hizmetler Ba-kanı Derya Yanık’ın LGBT karşıtı yürüyüş sonrası yaptığı ‘nefret söylemi’ açıklamasını sert bir dille eleştirerek “LGBT’ye karşı olmak nefret söylemi değil fıtrat eylemidir, aileyi bu sapkınlığa karşı korumaktır.” Dedi.
Başkan Mehmet Topal yaptığı açıkla-masında şu ifadelere yer verdi; Son yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki “Eşcinsellik geni diye bir gen yok. Kimse doğuştan eşcinsel doğmuyor. LGBT’nin bu iddiası açık bir şekilde bilimsel verilerle çürütülmüştür .
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın LGBT karşıtı yürüyüş sonrası yaptığı ‘nefret söylemi’ açıklamasını sert bir dille eleştirerek “LGBT’ye karşı olmak nefret söylemi değil fıtrat eylemidir, aileyi bu sapkınlığa karşı korumaktır diyen Topal, Dünyada ve ülkemizde artan LGBT dayatmasına karşı Saraçhane’de düzenlenen “Büyük Aile Yürüyüşü”nün den rahatsız olanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da eklen-mesinin üzüntü verici olduğunu belirtti.
Başkan Topal, “Aile Bakanlığı adı üstünde birinci önceliği aileyi koruma olan bir bakanlığımızdır. Bakan Yanık’ın LGBT’ye karşı duyarlı ailelerinin ve sivil toplum kuruluşlarının düzenlemiş olduğu “Büyük Aile Yürüyüşü” sonrası yaptığı “Nefret söylemini yanlış buluyorum” açıklaması hala İstanbul Sözleşmesinin etkisinde olan bir kişinin söylemleridir.
LGBT gösterilerinde kullanılan dile bir bakın, bir de “Büyük Aile Yürüyü-şü’nde kullanılan dile bakın. Hangisi nefret söylemi içeriyor çok net ortadayken aileyi korumakla görevli Bakan Hanım’ın Avrupa İstanbul Sözleşmesini Koruma Bakanı gibi açık-lamalarda bulunması aile-lerimiz ve toplumumuz açısından üzüntü verici bir durumdur. Sayın Bakanı hizmet ettiği toplumun değer yargılarına göre eylem ve söylemde bulunmaya davet ediyoruz” İfadelerine yer verdi.
Topal gerek sosyal medya hesaplarından gerekse farklı platformlarda LGBT’ye destek veren bazı sivil toplum kuruluşlarını, siyasileri ve sanatçıları da eleştirerek, “Son yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki “Eşcinsellik geni diye bir gen yok. Kimse doğuştan eşcinsel doğmuyor. LGBT’nin bu iddiası açık bir şekilde bilimsel verilerle çürütül-müşken Yüce kitabımızda Lut kavminin helakine neden olarak eşcinsellik ve sapkın-lıklar ortadayken çocuklarını ve toplumu bu sapkınlığın yayılmasından korumak için harekete geçenlerin ayrımcı, toplumu kin ve düşmanlığa sevk edenler olarak lanse edilmesi traji komik bir durumdur.
Kendi sapık tercih-lerini özgürlük bahanesi ile çocuklarımıza gençlerimize empoze etmelerine bu toplum izin vermeyecektir.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.