Son Dakika

LGS SINAVI İÇİN İLİMİZDEKİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

LGS SINAVI İÇİN İLİMİZDEKİ HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Merkezî sınavla öğrenci alacak fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurum-larına öğrenci seçmek amacıyla 6 Hazi-ran 2021 tarihinde yapılacak LGS sınavı için ilimizdeki hazırlıklar tamamlandı.
Sınava girecek öğrencilerimizin herhangi bir aksaklık yaşamamaları için gereken tüm önlemlerin alındığını belirten Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Ömer COŞKUN sınavla ilgili açıklamalarda bulundu. Sınav yapılacak okulların yöneticilerine yönelik gerekli bilgilendirmelerin Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri şube müdürlüğünce yapıldığını açıklayan Müdür COŞKUN, ” Merkez ilçede 35, ilimiz genelinde 97 sınav merkezinde 459 salonda ger-çekleştirilecek LGS sınavına toplam ilimizde 4.106 öğrencimiz katılıyor.
Sınava dair hazırlıklarımız tamamlandı. Sınavda görevli 1.932 personolimize gereken bilgilendirmeler yapılırken okullarımızda salgına karşı gereken tüm önlemler alındı. Sevgili öğrenciler, hayatımızın her alanında bulunan sınavlar birer basamaktır. 1 yıl bo-yunca çalışıp emek verdiniz. Şimdi emeğininiz karşılığını alma vakti. Pandemi sürecinden dolayı zor günler geçirdiğinizi biliyorum. LGS’ye girecek olan sevgili çocuklar; size çok güveniyorum, siz de kendinize güvenin. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, LGS’ye (Liseye Giriş Sınavı) girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı