Son Dakika

LİLİUM KADIN BAKIMI VE GÜZELLİK MERKEZİ TEDBİRLERE TİTİZLİKLE UYUYOR

Amasya'da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kuaför ve güzellik salonların hijyen kurallarına en üst seviyede tutuyor.

Amasya’da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kuaför ve güzellik salonların
hijyen kurallarına en üst seviyede tutuyor.
Bakanlıktan yapılan açıklama’da genelgeye tüm dünyada devam eden kovid-19 salgınının halk sağlığı
Açısından oluşturduğu riski yönetebilmek amacıyla talimatlar doğrultusunda güzellik salonu ve kuaför gibi iş yerlerinin kurallar ve tedbirlere uyarlayarak sürdürüyor.
21 Martta geçici olarak durdurulan kuaför gibi iş yerlerinin covid-19 salgını süreciyle kapatılmıştı.
Kısıtlamanın ardından uzun süren zamandan sonra açılan kuaförler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın talimatları doğrultusunda belirlenecek kurallara uyulması kaydıyla 11 Mayıs,’ta faaliyete geçebileceklerine ilişkin karar alındı.
Sağlık Bakanlığı, Korona virüsü tedbirleri kapsamında birtakım önlemler almaya devam ediyor.
Amasya’da lilyum güzellik merkezi mesleğini icra eden Lilium güzellik merkezinde hijyen ve temizliğin her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.
Çalışanlar müşterilerinin görebileceği şekilde ellerini dezenfekte edilcek şekilde kurallara uyuluyor.
Lilium güzellik merkezi ise koronavirüs kurallarına uyarak en üst sevide tutuyor.
Gerek Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları gerekse İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeler olmak üzere güncel açıklamaları takip ederek, ‘Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan hususları dikkatle gözden geçirdiklerini belirten lilium güzellik merkezi kuralları titizlikle uyguladıklarını belirtti.
Bu iş yerlerinde bir koltuk boş olacak şekilde yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmiyor. Vatandaşlar kendi havlularını kendileri getirerek tedbiri elden bırakmıyor. girerken galoş giyiliyor. Sosyal mesafe kurallarına öncelik vermeye çalışan lilium kadın bakım güzellik merkezi maske dezenfektan ve eldivenide eksik etmiyorlar. Ayrıca 81 ilde markalaşan lilium büyük bi ilgiyle kurallarına uygun şekilde tedbirlere uyuyor. Lilyum güzellik merkezi tedbir ve dezenfaktan bizim için en önemli sırada yer almaktadır. Uygulama yapılan vatandaşlara buz epilasyonu sistemiyle tedbirelere uygun şekilde temizliğine dikkat ederek uygulanmaktadır.
Lilium güzellik merkezi alınan bu önlemleri sıkı sıkıya takip edip uyguladıklarını belirttiler. gerek müşterilerin gerekse kendi sağlıkları için en üst seviyede olmalarınıda ifade ettiler.
Lilium güzellik merkezi bu bilgileri verdi: salonumuz da. Kalabalık oluşmasını engellemek için müşteriler, randevu ile kabul ediliyor Müşteri tokalaşmadan veya herhangi bir şekilde temas etmeden karşılanıyor İşlemlerde kullanılan aletlerin kişiye özel olması için müşterilerimizi yönlendiriyoruz. Kişiye özel alet kullanımı sağlanamadığı durumlarda, her müşteriden sonra kullanılan aletlerin temizliğide yapılıyor ve ardından dezenfektan ediliyor Müşteri alanının temizlenmesi, dezenfeksiyonu ve hazırlanması için ayrı bir odada işlem görülüyor. İş kıyafetleri günlük değiştiriliyor, tekstil kıyafetler en az 60 derecede yıkanıyor. güzellik merkezimiz salonumuz da yeni normalleri uyguluyoruz. Salonumuz da müşteri ve çalışan dışında kimseyi bulundurmuyor misafir kabul etmiyoruz. Sosyal mesafe ve maske konusunda taviz vermiyoruz.
Kısacası hem toplumun hem de kendimizin sağlığı için alınan diğer tüm önlemleri harfiyen uyguluyor ve bu zor
günlerin bir gün biteceğine olan inancımızıda kaybetmiyoruz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı