Gündem

LİMON SARIMSAK SAYESİNDE KIŞA HAZIRLIKLI OLUN!

Kışın yaklaşmasıyla beraber havalar gitgide soğuyor. Bunun sonucunda ise kış ay-larında genel olarak çevremiz-deki insanlar veya kendimiz hastalanabiliriz. Bu kimi zaman basit soğuk algınlıkları ile sonuçlanırken kimi zaman isti-rahat etmemiz gerekebilir.
Beslenme ve Diyet Danışman Diyetisyen Furkan Büyükbay-raktar, Hastalıkların bizi kışın daha fazla yakalanmasının sebebi hava değişimlerine ayak uydura-mama mızın yanı sıra bünyemi-zin güçlü olmasından da kaynak-lanabilir. “dedi
Diyetisyen Furkan Büyük-bayraktar, işte tam burada limon sarımsak kürünün insanların bağışıklığını korumasında potan-siyel etkisinin olacağını vurguluyor.
Kışın Hastalanmamak İçin Limon Sarımsak Kürü Kullan-manız Şart!
İnsan vücudunda birçok sorunun çözümüne giden yolda bir dost olan limon sarımsak kürünün kullanılması, kışın tadınızı kaçıran hastalıklardan korunma konusunda vazgeçil-mez.
Sarımsağın kendi başına insan bağışıklığını güçlendirme etkisi var. Kışın geçirdiğimiz birçok hastalık genel olarak bağışıklığımızın güçsüz düşme-sinden kaynaklanıyor. Günde sabah kahvaltısından bir saat önce yarım çay bardağı limon sarımsak kürü içmek bağışık-lığınıza iyi geleceği gibi zorlu iş günlerinde sizi zinde tutabilecek bir etken.
“Faydası Var, Zararı Yok!”
Limon sarımsak kürünü tüketen birçok kişinin vücudunda farklı faydalar gördüklerini dile getiriyorlar. Diyetisyen Furkan Büyükbayraktar, bu konuda müşterilerinden sürekli olarak pozitif geri dönüş aldığının altını çizdi. Yaklaşık olarak 5 seneden beri bu sektördeki Büyükbayrak-tar, limon sarımsak kürü için neredeyse “Faydası var, zararı yok.” diyor.
Tabii ki de bazı etmenlere dikkat etmek gerekiyor. Limona veya sarımsağa alerjisi olan kişilerin yanı sıra, kan sulandırıcı ve tansiyon ilacı kullanan kişilerin doktorlarına sormadan kullanması tavsiye edilmiyor.
Kış aylarında daha fazla tercih ediliyor!
Bünyeyi diri tutma etkisi bulunan limon sarımsak kürü, kışın soğuk hava şartlarında kullanılması kişilere daha kolay geliyor. Kürü tüketen kişilere bakıldığında yaz aylarında tüketim azalırken kış aylarında talep çoğalıyor. Bu durumunda altını çizen Furkan Büyükbayraktar, soğuk kış günlerini sağlıklı atlatmak isteyenlerin limon sarımsak kürünü mutlaka kullanmaları gerektiğini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.