Son Dakika

‘MADEN EMEKÇİLERİMİZE OLAN VEFA BORCU ASLA ÖDENEMEZ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, maden ocağında çalışan işçileri ziyaret ederek, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutladı.
Amasya’nın Suluova İlçesi’nde faaliyetini sürdüren Yeni Anadolu Madencilik şirketini ziyaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, maden işçileri ile bir süre sohbet ederek, kendilerinin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü’nü kutladı. Başkan Sarı’ya ziyarette Belediye Meclis Üyeleri Yaşar Elbir, Ahmet Çoban, Dr. Bayram Çelik ve MHP Suluova İlçe Başkanı Rıfat Uzun eşlik etti.
MADEN EMEKÇİLERİMİZE OLAN VEFA BORCU ASLA ÖDENEMEZ’
Dünyanın en zor işini yaparak, canları pahasına evlerine ekmek götürmeye çalışan madencilerinin hakkının ödenemeyeceğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kay-detti;“Dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğinin yaparak, yeraltı kaynaklarımızı insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan, yerin bin-lerce metre altında, her türlü zorluklara karşı alın teri dökerek, emek mü-cadelesi veren maden emekçilerimize olan vefa borcu asla ödenemez. Yerin yüzlerce metre altında canı pahasına emek harcayarak bu ülkenin kalkınmasında önemli katkıları olan madencilerimizin “4 Aralık Dünya Madenciler Günü”nü kutluyor, bu uğurda haya-tını kaybeden maden şehit-lerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum. Halen çalış-makta olan madencilerimize ve ailelerine sağlık ile mutluluk diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı