Son Dakika

Mahalle Denetim Ekipleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Mahalle Denetim Ekipleri Toplantısı Gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, salgınla mücadelede alınan tüm tedbirlerin sahada etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla Kaymakamlığımızca oluşturulan “Mahalle Denetim Ekipleri” toplantısı Kaymakamımız Yunus Emre Fırat Başkanlığında İlçe Öğretmenevi Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Yerel yöneticiler, kolluk birimleri, Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, din görevlileri, muhtarlar ve azalardan oluşan Mahalle Denetim Ekipleri, karantina da bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçları için VEFA Sosyal Destek Grubu ekipleri hizmetlerini de yürütecek olup, mahallelerdeki tüm faaliyetlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerinin yanı sıra Kovid-19 tanılı ya da temaslı vatandaşların izolasyon şartlarına uyup uymadıklarıyla ilgili denetimler gerçekleştirerek salgın hastalığının yayılmasının önüne geçecek. Denetimlerle ilgili herhangi bir aksaklığın yaşanmaması ve çalışmaların titizlikle yapılması hususunda kurum amirlerine talimat veren Kaymakamımız Fırat, kuralları ihlal eden kişiler hakkında da gerekli cezai işlemlerin taviz verilmeden uygulanmasını istedi.
Toplantıda, Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdür V. Sezgin Çelik, Yazı İşleri Müdürü Kadir Karadaş, İlçe Sağlık Grup başkan V. Yusuf Anıl Hayta, ilçe Müftüsü Adem Ayrancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Mahalle ve Köy Muhtarları yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı