Son Dakika

“Makamlar zaman tüketme değil, hizmet üretme yerleridir”

Amasya Belediyesi Çocuk Yuvası kaliteli ve güçlü eğitim kadrosu ile 3-6 yaş arası çocukları sevgi ile kucaklıyor.
Oyun ile eğitimin önemine dikkat çeken okul kadrosu, uygun etkinlikleri ve mater-yalleri ile çocuk-ların gelişimlerini desteklemektedir. Çocuğun yaş ve gelişimlerini des-teklemektedir. Çocuğun yaş ve gelişim seviyesini temel alarak veri-len İngilizce, re-sim, beden eğitimi ve spor gibi dersleri ile özgü-veni yüksek, ben-lik saygısı oluş-muş, bilişsel ve dil gelişimleri sağlıklı bireyler hedeflenmektedir. İlkokula hazırlığın temellerinin atıldığı bu dönem öz bakım becerilerinin çocuğa kazan-dırılmasının önemi ile Belediye Çocuk Yuvası eğitim ve öğretime devam etmek-tedir. Yaparak, yaşarak öğrenmenin etkinliği üzerin-de duran Çocuk Yuvası’nda çocuklar eğlenerek ve rol mo-del alarak öğreniyor.
“Belediye başkanı bulun-duğu bölgedeki tüm çocuk-ların babası ve dedesidir.”
Amasya Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sarı yaptığı konuşmada, Amasya Bele-diyesi olarak göreve geldik-leri günden bu zamana kadar “Şehrimizde Değişim Baş-lıyor” sloganı ile bir çok alanda çalışmalar yaptık-larını ifade etti.
“Makamlar za-man tüketme değil, hizmet üretme yer-leridir.” diyen Baş-kan Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugüne kadar bu makamları vakit tüketme yeri olarak görmedik. Makam-ları hizmet yapma yerleri olarak gör-dük. Amasya Belediyesi dendiği vkit herkes, “Allah için, iyi çalışıyor” diyor.
Daha da çalışacağız. Anadolu’da çocukları motive etmek için büyüklerimizin kullandığı, “Evladım ceketimi satacağım ama seni okutacağım” diye güzel bir söz var.
İşte o ana babalar kendilerine sunulamayan fırsatları, bir anne şefkati, bir baba merhametiyle evlatlarına sunmak için bu cümleyi kurarlar. Peki bir Belediye Başkanı bulunduğu bölgedeki tüm çocukların babası değil midir? Bir belediye, devlet bizim anlayışımızda baba değil mi? O zaman biz de belediyeyi temsil eden her bir arkadaşımız için söylüyorum.
Bu güzel şehrin bütün çocuklarına vaktiyle bize sunulmayan imkanları sunacağız.
Bizim çocuklarımız daha güzel şartlarda okuyacak ve onları geleceğe daha güzel bir biçimde taşıyacağız. Onları, geleceğe aydınlık yarınlara daha güçlü hazırla-yacağız.
Her şey bittiğinde geriye dönüp baktığımızda çocuklarımızın başarılarıyla iftihar edeceğiz. Geriye dönüp baktığımızda iftihar edeceğim ne kadar çok eser ve hizmet var. Yeterli mi? Hayır. Daha büyük hayaller kurarak yolumuza, yolculuğumuza devam edeceğiz. Rabbim hepimize güzel bir akıbet nasip eylesin. Makamlarda Allah rızası için milletine, memleketine, hemşehrilerine hizmet üreten eylesin.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı