Gündem

MASATLI ÇİFTİ, ANNELERİ UNUTMADI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı ile eşi Esra Masatlı’nın ev sahipliğinde, Anneler Günü vesilesiyle, başta şehit ve gazilerin anneleri ve eşleri olmak üzere, engelli bireylerin anneleri, koruyucu anneler ve toplumun tüm kesimlerinden annelerin katılımıyla kahvaltı programı düzenlendi.

Masatlı, programda yaptığı konuşmada, baş tacı anneler ile bu anlamlı günde bir arada olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Masatlı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hürmet ve sevgiyi fazlasıyla hak eden Kıymetli Annelerimiz, Değerli Hanımefendiler, öncelikle Anneler Gününüzü kutluyor, davetimize katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Annelik, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek büyük bir fedakârlığın ve koşulsuz sevginin adıdır. Aile ve toplum hayatımızın temelini “annelik” oluşturmaktadır. Annenin sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir.

Sizler karşılıksız sevginiz, şefkatiniz ve sonsuz özverinizle başımızın tacısınız. Anneye saygıyı esas alan, cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan bir İnancın mensubu olan bizler, evlat yetiştirmenin ulvi bir görev olduğunun bilincindeyiz.

Sizlerin sevgi, fedakârlık ve özveriyle milli ve manevi değerlerimize bağlı şekilde yetiştirdiğiniz evlatlarınızla Ülkemiz bugünlere gelmiş ve yine sizler sayesinde, gelecekte daha iyi noktalara gelecektir.

Saygıdeğer Hanımefendiler, bu duygu ve düşüncelerle, dünyanın en anlamlı görevini üstlenen, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, annelerimizden ahirete intikal edenleri rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Hayatta olan annelerimize ise uzun ve sağlıklı bir ömür diliyor, başta Aziz Şehitlerimizin anneleri ve eşlerinin olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü can-ı gönülden tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.”

Programın devamında Masatlı çifti, annelerle yakından ilgilenerek sohbet ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.