Gündem

MASATLI, ENGELLİ BİREYLERİ KAHVALTIDA AĞIRLADI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, engelli dernekleri temsilcileri, engelli vatandaşlarve aileleri ile birlikte, kahvaltı programında bir araya geldi.

Vali Masatlı, sohbet havasında ve samimi bir atmosferde geçen programda yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi:

“İlimizde faaliyet gösteren engelli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının değerli yöneticileri, hanımefendiler beyefendiler, öncelikle engeller haftanızı kutluyor, davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Bu hafta toplumun önemli bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışılan önemli bir haftadır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir.Sizlerin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak başta Devletimizin olmak üzere, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin liderliğindeki hükümetlerimiz de bu anlayışla, kanun ve yönetmeliklerle engellilerin bakımı, sağlığı, eğitimi, istihdamı ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştıracak önemli mevzuat düzenlemeleri yapmış, eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata, spor ve kent standartlarının iyileştirilmesine, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlerinde her çözüm odaklı olarak projeler geliştirmiştir.

Yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ve tüm vatandaşlarımız devletimizin yürüttüğü çalışmalara, insanımıza ve toplumumuza gösterdiğimiz saygının bir ifadesi olarak gereken desteği vermelidir.

Bu düşüncelerle bir kez daha Engelliler Haftanızı kutluyor, sizlere ailelerinize birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam temenni ediyorum.”

Programın devamında Vali Masatlı, misafirleriyle özel olarak ilgilenerek, vatandaşlara sohbet etti ve engelli bireylere hediyeler vererek hatıra fotoğrafları çektirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.