Gündem

MASATLI’DAN YATIRIMCILARA “YANINIZDAYIZ” ÇAĞRISI

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) işletmelerde incelemelerde bulundu, ardından iş insanlarıyla toplantıda bir araya geldi.

Vali Masatlı, OSB’de faaliyet gösteren çeşitli firmaları ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

Masatlı, incelemelerinin ardından Merzifon OSB hizmet binasında iş insanlarıyla kamu kurum ve kuruluşları ile özel bankaları tarafından yatırımcılara yönelik kredi, teşvik ve desteklemeler hakkında yapılan bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

Masatlı, burada yaptığı konuşmada, devletin yatırım yapan, üreten ve istihdama katkı sağlayan herkesi desteklediğini söyledi.

Yaklaşık 6 bin 500 kişiye istihdamın sağlandığı Merzifon OSB’nin her geçen gün geliştiğini ifade eden anlatan Masatlı, “Amasya’ya göreve geldiğimde ilk olarak Merzifon Organize Sanayi Bölgesine gelerek, burada faaliyette olan fabrikalarımızı teker teker incelemiştim. Sanayimizdeki önceliklerimiz ve eksiklerimiz neler öncelikle bunları tespit ettik. Merzifon merkezli sanayide ciddi bir girişim var. Merzifon OSB’de çalışan işçi sayısı 6 bin 500’e ulaştı. Bunların dışında Merzifon OSB’mizin alt yapı çalışmaları ilgili sıkıntıları vardı. Bu sıkıntıları hızlıca çözerek, genişleme çalışmalarına başladık. Burada bulunduğumuz süre içerisinde Merzifon Organize Sanayi Bölgesinin gelişimine ve dönüşümüne katkı sağlayacağız.”diye konuştu.

Anadolu’nun ortasından geçen, Ankara ve İstanbul yolunun kesiştiği noktada bulunan, lojistik ve ulaşım açısından avantajlı konumdaki Merzifon OSB’de yeni projelerinde hayata geçeceğini aktaran Masatlı, şunları söyledi:

“Merzifon OSB’mizin alt yapı çalışmaları ilgili sıkıntıları vardı. Bu sıkıntıları hızlıca çözerek, genişleme çalışmalarına başladık. Ayrıca yeni arıtma tesisimizin yapımına da başlıyoruz. Bizler burada üretime hep beraber katkı sunarak bir şeyler elde ediyoruz. Ayrıca gerek merkezi bütçe, gerek Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, gerekse diğer kaynaklardan finanse edilen projelerle fiber optik alt yapı ve güvenlik kamera sistemleri, enerji nakil hatlarının yer altına alınması ve SCADA sistemi ile yeni trafo merkezi de OSB’mize değer katacak çalışmalardır. Önemli bir konu olan OSB’mizde meydana gelebilecek iş kazaları ve diğer olumsuzluklara kısa süre içerisinde müdahale edebilmek amacıyla 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapım çalışması devam etmektedir.”

Toplantının ardından ilçe merkezindeki esnafı ziyaret eden Masatlı, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek ramazan ayının bereketli geçmesini diledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.