Son Dakika

MEB’DE YENİ DÖNEM

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk görevini Sayın Mahmut Özer’e devretti.
Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Sayın Selçuk’a eğitim hayatımıza hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyor, yeni Milli Eğitim Bakanı Sayın Özer’e yüklenmiş olduğu yeni mesuliyetinde başarılar diliyo-rum.”dedi
Yılların biriktirdiği problemlerin yanı sıra, salgın döneminin ilave sıkıntıları da Türk milli eğitimini olduk-ça yormuş durumdadır.
İçtenlikle temenni ediyorum ki, yeni dönem, yaşanan sorunların çözümü yolunda iyi niyetli bir yaklaşımla ve eğitimin tüm paydaşlarıyla işbirliği içerisinde yürütüle-cektir.
Bu yeni dönemin, aynı zamanda, çalışma barışının tahrip edildiği, eğitim çalışanlarının ötekileştirdiği, “dışa-rıdan yapıların” eğitim yönetimini tahakküm altına aldığı istenmeyen durumların artık gündemden çıkarıldığı yeni bir başlangıç olmasını arzuluyorum.
İyi niyetli herkesin ortak kanaati dir ki, eğitim kurum-ları, pozisyonu ve görevi ne olursa olsun hiç kimse ya da hiçbir oluşumun bürokratik, siyasi ya da ekonomik rant aracı değildir. Kurumlar, liyakat ve adaleti esas alan bir ahlak ve anlayışla yönetilmelidir.
Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi, ancak, birlik ve beraberlik anlayışının her alanda tesis edilmesi ile mümkün olacaktır. Bu doğrultuda, kamuda ötekileştirme ve ayrıştırmaya dönük tasarruflara asla yol ve izin veril-memelidir.
Bu anlamda öncü ve örnek kurum da hiç şüphesiz Mil-li Eğitim Bakanlığı olmalıdır.
Eğitimde her zaman yapılacak çok iş vardır..
Türk Eğitim-Sen, kurulduğu günden beri olduğu gibi, bu yeni dönemde de eğitim ve eğitim çalışanları için sergi-lenecek yapıcı ve olumlu tüm gayretleri destekleyen ilkeli duruşunu koruyacaktır.
Eğitim hizmetinin daha verimli yürütülmesi, öğrenci-lerimizin daha başarılı olması ve eğitim çalışanlarının daha huzurlu kılınması yolunda ihlas ve iyi niyetle tüm imkan ve birikimini seferber edecektir. Yeni dönem, hayır-lı olsun.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı