Son Dakika

Melek Sezer; Bugün dünya üzerinde 272

milyonu aşmış göçmen bulunmaktadır

Amasya Belediye Kültür Merkezinde ‘ Göçmenler Günü nedeniyle program düzen-lendi.
Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği Amasya İl Temsilcisi Melek Sezer Çalışkan; “2000 yılında ger-çekleştirilen BM Genel Kurulu tarafından 18 Aralık Günü Uluslararası Göçmenler Günü olarak ilan edilmiş ve göçmenlerin sorunlarının dün-yaca tanınması hedeflenmiştir.
Bugün dünya üzerinde 272 milyonu aşmış göçmen bulun-maktadır.
Aslında bu rakam her 33 kişiden 1 kişinin şuan göçmen olduğunu bize göstermektedir. Ne yazık ki bununla birlikte tüm dünya da gittikçe artan hoşgörüden uzak söylemler nedeni ile göçmenlere karşı olumsuz tutum ve davranışlar ön plana çıkmaktadır. Türkiye tamda böyle bir dönemde dünya ya örnek olan çalışmalar gerçekleştirmiş ve her daim göçmenleri kucaklamış, zorda kalanları hiç bir zaman yüzüstü bırakmamıştır.
Milyonlarca insan ülkemizde dili,dini,ırkı ve cinsiyeti farketmek sizin barış ve refah içeri-sinde yaşamını sürdürmektedir.
Sığınmacılar ve Göçmenler dayanışma Derneği olarak göç ve mülteci konusunda 25 yıllık deneyimimiz ile göçün yalnızca bir yere varmak olmadığına ve bir süreç olarak değer-lendirilmesi gerektiğinden yola çıkarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tamda bu vesile ile insan haklarının ve insan onurunu dünya çağrısıyla Uluslararası Göçmenler Gününü kutla-yarak konuşmamı sonlandırıyorum”ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı