EğitimGündem

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı;”İçme Suyu Sıkıntısı Yaşanmayacak”

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, İçme Suyu Şebekesi ve İçme Suyu Depolarının Yenilenmesi Projesi’nin tamamlanmasıyla birlikte içme suyu sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi.Başkan Kargı, Ekim Ayı Olağan Belediye Meclis toplantısında ‘İçme Suyu Şebekesi ve İçme Suyu Depolarının Yenilenmesi Projesi’nde kullanacakları dış finansman yetkisini Merzifon
Belediye Meclisi’nden
aldıklarını ifade etti.
Projenin yapımında
yaşanacak tüm
sorunların üstesinden
gelebilmek içinherkesin sürece dahil olması gerektiğine dikkat çeken Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Bugün gerçekleştirdiğimiz Ekim ayı Olağan Meclis Toplantımızda meclis üyelerimizle birlikte çok önemli kararlara imza attık. Merzifon’umuzun belki de önümüzdeki 50 yılına dokunacak İçme Suyu Şebekesi ve İçme Suyu Depolarımızın Yenilenmesi Projesi’nde kullanacağımız dış finansmanın Belediye Meclisinden yetkisini aldık.
Bu 15 Milyon Euro’luk finansman gerçekten insanın tüylerini ürpertiyor ama şunu biliyoruz ki bu şehirde çocuklarımızın, torunlarımızın kullanacağı suyu şu anda kullanıyoruz. Şehrimizin nüfusunun 110 Bin olduğu zaman tüketeceğimiz 235 litre/saniye suyu şu anda 61 Bin nüfusumuz varken aynı miktarda yeraltından çekiyoruz. Yani bu şebekenin eski olmasından dolayı ne kadar büyük bir sızıntı, kayıp ve kaçağın var olduğunu gösteriyor. Bu soruna kalıcı çözüm üretmek de bize nasip oldu. “Biz” kelimesinin altında yatan en büyük gerekçe bütün çalışma arkadaşlarımızın, bütün meclis üyesi arkadaşlarımızın oy birliği ile bu projenin yapılmasına olan tercihleri ve yanımızda durmalarıdır.
İnşallah bu proje sonuçlandırıldığında Merzifon Belediyesi artık içme suyu ile ilgili sıkıntı yaşayan bir belediye olmaktan kurtulacak. Bu projenin yapımında yaşanacak tüm sorunların üstesinden gelebilmek için herkesin sürece dahil olmasını ve katkı sağlamasını özellikle bu şehrin Belediye Başkanı olarak halkımızdan rica ediyorum. Sabırlarından dolayı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor; herkese eşiyle, ailesiyle birlikte sağlıklı günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.