Son Dakika

MERZİFON BİLİM ŞENLİĞİ SON BULDU

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği, Merzifon Akif Gülle Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans ve tiyatro etkinliği ile sona erdi.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği, Merzifon Akif Gülle Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans ve tiyatro etkinliği ile sona erdi.

Amasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Orhan Karamustafaoğlu’nun ‘Günlük Hayat ve Fen’ konulu konferansıyla başlayan TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği kapanış programında, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Şafak Karakoyun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

MERZİFON BİLİM ŞENLİĞİ SON BULDU

Prof. Orhan Karamustafaoğlu, ‘Günlük Hayat ve Fen’ konulu konferansında günlük hayattaki fen konularına değindi. Akıcı bir şekilde Fen’in insan hayatını nasıl kolaylaştırdığını anlatarak, hayatın her alanında Fen’in olduğunun altını çizdi. Karamustafaoğlu ,“Fen hayattır” dedi.

‘Günlük Hayat ve Fen’ isimli konferansın ardından sahne alan öğrenciler ‘Aşının Keşfi’ adlı tiyatro etkinliğiyle aşının bulunuşunu bir ustaca sergiledi. Öğrencilerin hazırlayıp sunduğu tiyatro büyük beğeni topladı.

Konferans ve tiyatro gösterisinin ardından Amasya´da ilk defa Merzifon Atatürk Bilim ve Sanat Merkezinin başvurusu sonrası kabul edilen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğinde emeği geçenlere ilçe protokolü tarafından teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. İlçe protokolün konuşmacı ve öğrencilerle çektirdiği fotoğrafın ardından 3 günlük Merzifon Bilim Şenliği son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı