Son Dakika

Merzifon Elektro Motor A.Ş firmasını ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, üretim ve Ar-ge çalışmaları konusunda bilgi aldı

Merzifon Elektro Motor A.Ş firmasını ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, üretim ve Ar-ge çalışmaları konusunda bilgi aldı

Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Merzifon Elektro Motor A.Ş firmasını ziyaret eden Vali Dr. Osman Varol, KOSGEB KOBİ Teknoyatırım Destek Programı kapsamında 5 Milyon TL destek alan firmanın üretim ve Ar-ge çalışmaları konusunda bilgi aldı.

Fabrikada geçtiğimiz 7 Nisan’da meydana gelen yangından dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Varol, firmaların sanayi çarklarının dönmesi için üretimlerini sürdürürken koronavirüs ile mücadelemizde toplum sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirleri uygulamalarından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde 1999 yılından bu yana faaliyet gösteren ve beyaz eşya sektöründe fırın, mini fırın, soğutucu, ankastre mutfak aspiratör ve davlumbazlarda kullanılan çeşitli motorların üretimini yaparak ülkemizin önde gelen üreticilerinin ana tedarikçisi olarak faaliyetlerine devam eden firmanın tamamen modern teknolojiyle donatılmış tesislerinde incelemede bulunarak üretim ve Ar-ge çalışmalarının yanı sıra Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) sunduğu KOBİ Teknoyatırım Destek Programı kapsamında ithalatı yüksek olan ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi, üretimde daha yüksek oranda yerli girdi kullanımının sağlanması, KOBİ’lerin teknolojik üretim yeteneklerinin geliştirilmesi ve teknolojinin tabana yayılması, cari açığın azaltılmasına katkıda bulunulması, ülke ekonomisine katma değer oluşturulması, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak, ulusal ihtiyaç için gerçekleşen ihracatın önüne geçmek için hazırlanan ve 5 Milyon TL destek alan firmanın geliştirdiği projeye ilişkin bilgi alan Vali Varol, ilimiz ekonomisi ile istihdama katkılarından dolayı firma yöneticileri Aziz Taşkın, Yıldıray Çakmakçı ile Mehmet Önal’ı tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Firma yöneticileri ile çalışanlar, ziyareti ve yakın ilgisi dolayısıyla Vali Varol’a teşekkür eti. Ziyarette Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon OSB Müdürü Hasbi Altuntaş ile Merzifon OSB yönetim kurulu üyeleri İsa Gür ile Sadık Dağcı da yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı