Gündem

MERZİFON KİTAP FUARI 14 MAYIS’TA KAPILARINI AÇACAK

Merzifon Belediyesi 5. Kitap Fuarı Kapalı Fuar alanında 14 Mayıs Cumartesi günü 100’ün üzerinde yayınevi, 200’ün üzerinde şair ve yazarın katılımıyla kapılarını açıyor.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, kitap fuarına tüm vatandaşları davet ederek, “Eğitim olmadığı sürece ülkemizi bir adım ileri götüremeyiz, şehrimize katkı sağlayamayız. Bu konuda mücadelemizi veriyoruz.  Belediye olarak biz de fuar gibi etkinliklerle okuma alışkanlığını artırabiliriz” dedi.

14 Mayıs Cumartesi günü saat: 10:00’da Kapalı Fuar alanında resmi açılışı yapılacak olan 5. Kitap Fuarı 22 Mayıs tarihine kadar saat 10.00 – 21.30 arasında ziyaret edilebilecek. Türkiye’nin önde gelen şair ve yazarları 9 gün boyunca kitaplarını kitapseverlere imzalayacak ve söyleşiler gerçekleştirecekler.

  1. Kitap Fuarına 100’ün üzerinde yayınevi, 200’ün üzerinde şair ve yazarın katılacağını kaydeden Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Türkiye’de sesini duyurmuş, kendi alanında başarılı olan şair ve yazarlarımız ilçemizde olacaklar. Bu imkanlardan çocuklarımızın ve ailelerimizin bundan önceki fuarlarımızda olduğu gibi istifade edeceğine inanıyoruz” dedi.

Merzifon Kitap Fuarı’nın sadece ilçeye değil bölgeye de hitap ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Alp Kargı, “Kitap fuarımız sadece ilçe halkımıza değil bölgemize de hitap etmektedir. Daha önceki düzenlediğimiz 4 kitap fuarımıza çevre ilçeler, Çorum, Samsun, Tokat gibi çevre illerden de katılımlar oldu. Yaptığımız bütün etkinliklerin merkezinde insan var. Eğitime, okumaya yönelik yaptığımız çalışmalar takdir görüyor. Bizim eskisinden daha fazla beraber olmaya ihtiyacımız var. Daha öncekiler olduğu gibi bu fuar da herkesi buluşturacak. Çok zor bir dönemde en doğru çalışmaya imza attık. Toplumun her kesimine hitap eden fuarımız sadece ilçemize değil, Karadeniz’e hitap ediyor” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.