Gündem

MERZİFON ÖNCE VATAN TEPESİ ŞEHİR ORMANI VE MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Orman Genel Müdürlüğü, ormanlarımızı çoğaltarak geleceğe nefes olmaya, sosyal ormancılık projeleri geliştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü, ormanlarımızı çoğaltarak gele-ceğe nefes olmaya, sosyal ormancılık projeleri geliştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyor.
23 Eylül 2022 tarihinde Amasya Valisi Mustafa Masatlı Milletvekili Hasan Çilez Amasya Bölge Müdürü Halil Oflu, Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan Merzifon İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Erbil Terbıyık, Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik, protokol üyeleri,kurum personeli ve vatan-daşların katılımıyla düzenlenen törenle Merzifon Önce Vatan Tepesi Şehir Ormanı ve Mesire Alanı Hizmete Açıldı.
Tören Açılış konuşmasını yapan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu konuşma-sında; Amasya, Merzifon ve bölge halkının orman saha-larından yararlanabileceği, dinlenebileceği, spor ve piknik yapabileceği Merzifon Şehir Ormanı ve D Tipi Mesire yeri) açılışını yaparak vatandaşlarımı-zın hizmetine sunuyoruz.
Merzifon Şehir Ormanı, Tarım ve Orman Bakanlığımızın 23.11.2020 tarih ve 2511779 sayılı olurlarıyla Mesire yeri olarak tescil edilmiştir. Akabinde; Mesire Yerleri uygulama tebliğinde açıklanan esaslara göre vaziyet planı hazır-lanmış, Orman Genel Müdür-lüğü Odun Dışı Ürün ve Hiz-metler Daire Başkanlığının 19.02.2021 tarih ve 405654 sayılı yazılarıyla vaziyet planı onaylanmıştır.
Amasya Orman İşletme Müdürlüğü uhdesinde olan Önce Vatan Tepesi adıyla anılan Mer-zifon Şehir Ormanı’na; 2022 yılı yapım işi ihaleleri ile, 1700 m. Kafes tel çevre ihata ile çevre-lenmiş,1 adet giriş takı ve kont-rol ünitesi,1 adet mescit ona-rımı,4 adet çeşme ,2 adet WC Onarımı ,3×3 ebadında 40 adet kameriye,4×4 ebadında 10 adet kameriye,50 adet beton tezgahlı barbekü inşa ve kurulumu ida-remiz tarafından yaptırılmış olup karşılığında 2.401.000.00 Tl yatırım yapılmış olup,ulaşım için mevcut yolların tamir ve bakımı yapılarak kullanıma sunulmuştur. Bölgemize ve halkımıza hayırlı olsun.’’ dedi
Amasya Vali Mustafa Masatlı ise konuşmasında; ‘’Amasya Orman Bölge Müdür-lüğümüzün bölgemizde yapmış olduğu ağaçlandırma ve diğer çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz.
Ormanların korunmasında, orman yangınlarını önleme ve söndürme çalışmalarında sürekli teyakkuzda olmalarından, aldıkları önlem ve teknolojik gelişmeleri bu çalışmalarında aktif olarak kullanmalarından dolayı taktir ediyoruz.
Orman teşkilatımız ağaç-landırma ve ormanları koruma çalışmalarının yanında sosyal ormancılık çalışmalarını da başarıyla sürdürüyor. Şehir ormanları mesire alanları kura-rak halkımızın istifadesine sunu-yor. Bölge Halkının istifade etmesi için kuruluşu yapılan ve açılışını gerçekleştireceğimiz Merzifon Önce Vatan Tepesi Şehir Ormanı ve mesire alanı için Bölge Müdürümüz Başta olmak üzere İşletme Müdürü-müze personeline ve emeği geçen herkese teşekkür edi-yorum.’’dedi.
Konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Merzifon Önce Vatan Tepesi Şehir Ormanı ve Mesire Alanı Hizmete Açıldı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.