Son Dakika

Merzifon OSB’de çanta imalatı yapan bir firma, Sağlık Bakanlığımızca gönderilen kumaşlardan bedelsiz olarak koruyucu maske üretimi gerçekleştiriyor

Merzifon OSB’de çanta imalatı yapan bir firma, Sağlık Bakanlığımızca gönderilen kumaşlardan bedelsiz olarak koruyucu maske üretimi gerçekleştiriyor

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir firma, Yeni Tip Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik devletimizin verdiği mücadeleye destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığımızca gönderilen kumaşlardan sağlık tesislerimizde kullanılmak üzere bedelsiz olarak koruyucu maske üretimi gerçekleştiriyor.

Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik devletimizin verdiği mücadeleye destek olmak için Valiliğimize başvuran İdeal Çanta firması yetkilileri, Valimiz Dr. Osman Varol’un girişimleriyle İl Sağlık Müdürlüğümüzün temin ettiği kumaşlardan bedelsiz olarak koruyucu maske üretimine başladı.

Fabrikadaki üretim çalışmalarını inceleyen Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, “Kumaşı temin edilen maskeleri bedelsiz olarak üretip İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edecekler. Bu günlerde böyle bir desteği verdikleri için firma yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Salgın ile mücadelede üzerlerine düşeni yapmak istediklerini vurgulayan firma yöneticisi Ali Yıldız da, günlük ortalama 5 bin adet maske üretimini gerçekleştirmeyi planladıklarını, ayrıca ihtiyaç duyulması halinde üretim miktarını da artırabileceklerini ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı