Gündem

MESLEKİ EĞİTİMDE AMASYA-BURSA EL ELE

Mesleki Eğitimde Amasya-Bursa El Ele Projesinin 1. Etabı Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Makam Ziyareti, Ar-ge Birimleri İstişaresi ve Bursa Mesleki-Teknik Liseler Gezisiyle Tamamlandı.

Mesleki Eğitimde Amasya-Bursa El Ele Projesi kapsamında Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen Başkanlığında Şube Müdürleri Alparslan Kanar, Bedir Arslan liderliğinde ARGE birimi ve Amasya MTAL- Merzifon MTAL Mesleki Teknik Şef Öğretmenlerinden oluşan 10 kişilik bir ekip Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür’ü makamında ziyaret ederek toplantı yaptı. Toplantının ardından Bursa’nın önemli Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine Teknik gezi ve inceleme gerçekleştirildi.

Bursa İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Taşdelen mihmandarlığında Bursa’nın köklü marka Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri olan  Tophane MTAL, Bursa Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL ve İnegöl Tematik MTAL  ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu.

Kurumların AR-GE birimlerindeki güncel yenilikler, sistemler incelendi. Mesleki ve Teknik alanlarında gerçekleştirilmesi hedeflenen güçlü projelerin temeli yapılan işbirlikleriyle atıldı.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Türkmen, “Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün mesleki eğitimdeki deneyimlerinden faydalanmak için Mesleki Eğitimde Amasya-Bursa El Ele Projesini başlattık. Bu kapsamda Bursa’nın köklü Tophane MTAL, Bursa Otomotiv İhracatçıları Birliği MTAL ve İnegöl Tematik MTAL  ziyaret edilerek incelemelerde bulunduk. Karşılıklı deneyimlerimizi birbirimize aktardık. Projemizin ilk etabını tamamladık. Mesleki eğitimi daha da yukarılara çıkarmak, meslek liselerimizden mezun olan öğrencilerimizin aranan elemanlar olması için çalışıyoruz.” Diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı