Son Dakika

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençliğe yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında 81 il merkezinde düzenlenen “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” sonucunda Amasya’da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı Üniversite öğrencilerinin katıldığı Peygamber Efendimizin ahlâkını, sosyal hayatını, insanlarla ilişkisini,tavrını, duruşunu, günlük hayatını, yemesi içmesi, uyuması, duaları gibi pratiklerini anlatan “O’nun Gibi Yaşamak” eseri temalı bilgi yarışması 7 Mart’ta tüm Türkiye’de gerçekleştirilmişti. Yarışmanın kız ve erkek olmak üzere her iki kategorinin 1.sine umre ziyareti ödülü, ilk üçe girenlere para, 4 ila 10. arasına ise kitap ödülü verildi.
Ödülleri takdim eden İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve İl Müftülüğümüzün gençlere yönelik çalışmalarından bahsederek “Böyle ulvi bir konuda yarışmaya katılmak, dereceye girmek gurur vesilesi. Her yarışma bir emek ister, bu emeği sergilemeden hiçbir şey elde edilemez. Emek harcayarak bunun sonucunda da bir netice elde etmenizden dolayı sizleri, yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor, gayretli çalışmalarından dolayı İl Gençlik Koordinatörlerimize de teşekkür ediyorum. Bizler sizlerin yolunu, ufkunu açmak ve sizlere her konuda yardımcı olabilmek için buradayız. ”dedi.
Ödül takdimine İl Müftü Yardımcımız Emine Uysal, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Seyhan Elmacı, İl Gençlik Koordinatörlerimiz Murat Pekel ve İlknur Epcim’de katıldılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.