GündemValilik

MEVLİD KANDİLİNİ İDRAK ETMENİN HUZUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Amasya Valisi Mustafa MASATLI,Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Mustafa Masatlı mesajında şu ifadelere yer verdi; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin yıldö-nümü olan Mevlid Kandilini, bir kez daha birlik ve bera-berlik duyguları içinde idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendiren leri, insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir. Peygamber Efendimiz, insan-ların yoldan çıktığı, doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönem olan cahiliye döne-minde, lemlere rahmet olarak gönderilmiştir.
Mevlid Kandili, Peygam-ber Efendimizin yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi Sevgili Peygamberi-mizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır.
İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesi dileğiyle, başta Amasyalı hemşerilerimiz olmak üzere, Milletimizin ve İslam leminin “Mevlid Kandilini” tebrik ediyor, bu Mübarek Gecenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.