Son Dakika

Mevsim Koşullarını Çok İyi Değerlendireceğiz

Mevsim Koşullarını Çok İyi Değerlendireceğiz

2020 yılı hedefleri doğrultusunda yürütülen ormancılık faaliyetlerinin yıl sonu incelemelerine ve 2021 yılı iş programları doğrultusunda başlatılan çalışmaların denetimlerine Amasya Bölgesinde Kavak Orman İşletme Müdürlüğüyle devam edildi.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden beraberliğinde Kavak’a gelişlerinde İşletme Müdür V. Meryem Şirin ve teknik ekip tarafından karşılandı.
Bölgede yürütülen ormancılık faaliyetleri hakkında bilgiler alan Bölge Müdürümüz Halil Oflu, denetim ve incelemelerde bulunmak için Ekim 2020 de çıkan yangında zarar gören Kavak Orman İşletme Şefliği 47 nolu Çkb3 bölmesine hareket etti.
Bölge Müdürü Halil Oflu bölgeye gelerek gerçekleştirdiği denetimlerde, İşletme Şefi Bedriye Olçum tarafından karşılanarak sahada yapılan çalışmalar hakkında yapılan bilgilendirmede; Yangının sonrasında zaman kaybetmeden sahada zarar tespit çalışması yapıldığını, akabinde çalışmalara ivedilikle başlanarak sahayı tekraren ağaçlandırmak için tıraşlama kesimi yapıldığını, yangından zarar gördüğü için sahadan çıkarılan emvalin standardizasyonlara uygun olarak değerlendirildiğini belirterek sahanın iş makinasıyla toprak işlemesinin yapılacağını ve ilkbaharla birlikte bölgeye karaçam fidanları dikileceğini belirtti.
İncelemelerini tamamlayan Bölge Müdürü Halil Oflu talimatlarını aktararak Çağlayan Orman İşletme Şefliği çalışma bölgesine hareket etti.
İşletme Şefi Ali Olçum tarafından karşılanan Bölge Müdürü Halil Oflu 2021 iş programında olan 35, 125, 126,127,128 nolu bölmelerde Işık ve Boşaltma kesimi için sahada başlatılan çalışmalar hakkında bilgiler aldıktan sonra bölgede incelemelerde bulundu.
Denetim ve İncelemelerin ardından Bölge Müdürü Halil Oflu;
2020 yılı Bölge Müdürlüğünün için verimli ve başarılı bir yıl oldu.
2021 yılı iş programlarımız doğrultusunda, mevsim koşullarının da uygunluğundan da faydalanarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.
Bu mevsim koşullarını çok iyi değerlendirmeliyiz.”dedi
2021 yılı damga ve üretim programımızın %100 ve üzeri gerçekleştirilmesini, bakım damgalarımızın bir yıl önceden bitirilmesini, üretimde dikili satışa önem verilmesini isti-yoruz. 2021 iş programınızı yılın son çeyreğine sark-mayacak şekilde planlayınız.
Amasya Orman Bölge Mü-dürlüğü olarak büyük bir aileyiz. Birlikte hareket edecek yardım-laşacak, bilgimizi paylaşacak ve hedeflerimizi ulaşacağız”. dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.