Son Dakika

Mevsimlik tarım işçisi vatandaşlarımıza Valiliğimiz İl Özel İdaresi görevlileri tarafından koruyucu maske dağıtımı gerçekleştirildi

Mevsimlik tarım işçisi vatandaşlarımıza Valiliğimiz İl Özel İdaresi görevlileri tarafından koruyucu maske dağıtımı gerçekleştirildi

Tarım sezonunun başlamasıyla birlikte ilimize gelen mevsimlik tarım işçisi vatandaşlarımıza Koronavirüs salgınından korunmalarına yönelik tedbirler kapsamında Valiliğimiz İl Özel İdaresi görevlileri tarafından koruyucu maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesi amacıyla mevsimlik ve gezici tarım işçisi olarak çalışmak için memleketlerinden ilimize aileleri ile birlikte gelen vatandaşlarımızın Koronavirüs salgını riskinin önlenmesine yönelik uygulanan tedbirler çerçevesinde ulaşım, barınma, sağlık, güvenli çalışma koşulları başta olmak üzere çeşitli alanlarındaki ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Valimiz Dr. Osman Varol’un başkanlığında toplanan Tarımda Sürdürülebilirlik Komisyonu’nun kararları hassasiyetle uygulanıyor.

Bu kapsamda, mevsimlik tarım işçisi vatandaşlarımıza Valiliğimiz İl Özel İdaresi görevlileri tarafından koruyucu maske dağıtımı yapıldı.

Covid-19 salgının tarımın ve gıda ürünlerinin önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, bununla birlikte seralarda ve tarımsal üretimin yapıldığı alanlarda çalışan vatandaşlarımızın Koronavirüs tedbirlerinin en temel kuralları olan sosyal mesafe ile maske kullanımına hassasiyet göstermelerini istedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı