Son Dakika

“MHP hakkında söz söyleme hakkına bile sahip değildir”

MHP Amasya İl Başkanı Şuayip Ak İYİ Parti Amasya İl Başkanı Avni Verdi’nin yaptığı açıklamaya cevap olarak; Fetö artığı, HDP orta-ğı bu taife bilmelidir ki; MHP elli yılı aşkın siyasi tarihinde duru-şundan da, felsefesinden de asla ödün vermemiştir.
Kendileri gibi konjonktüre bağlı, menfaat odaklı bir felsefeyi asla benimsememiştir.”dedi ”MHP Genel Başkan Yardımcı-mız Sayın Prof. Dr Semih Yalçın be-yefendinin, İP genel Başkanı Meral Akşener’in MHP hakkında mesnet-siz, tutarsız, iftira ve siyasi ahlaktan yoksun söylemlerine cevabı kamuoyunda bir kısım odağı rahatsız etmiştir.” Başkan Ak açıklamasının devamında; Aynı rahatsızlık ilimizdeki İP yöneticilerinde de meydana gelmiş ve kendi çukur siyasetlerinin bir gereği olarak sayın genel başkan yardımcımıza cevap verme gafletinde bulunmuşlardır.
MHP, tarihi şan, şerefle dolu aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası adına varlığını adamış bir partidir. Başlarını genel başkanları Meral Akşener’in çektiği bu güruh, MHP hakkında en son söz söyleme hakkına bile sahip değildir. Bu güruhun feveranı suç bastırma esasına dayanmaktadır.
Fetö artığı, HDP ortağı bu taife bilmelidir ki; MHP elli yılı aşkın siyasi tarihinde duruşundan da, felsefesinden de asla ödün vermemiştir. Kendileri gibi konjonktüre bağlı, menfaat odaklı bir felsefeyi asla benimsememiştir.
Önce ülkem felsefesiyle, ülkemizin içinden geçtiği zor dönem ve şartlara yönelik, siyaset üretmekte ve ülkenin selamete çıkması adına her türlü gayret, çalışma ve özveriyi sürdürmektedir. Ülkenin bu zorlu sürecinde bir lokomotif olma işlevini de devam ettirecektir” şeklinde konuştu.
Ülkücü hareketin liderine, MHP’nin siyasi duruş ve eylemlerine söz etmek hiç kimsenin haddinin olmadığını kaydeden Başkan Ak; ”Birilerinin FETÖ ağzıyla ifade ettiği gibi, bu ülkeyi yönetenler gerek ekonomide gerekse mülteci sorununda politikasızlık içinde değildir.
Aziz milletimizin yararına olarak her şey bir plan dâhilinde kontrol altındadır. Ülke yönetmek bir feraset ve basiret olayıdır.
Ülkücü hareketin liderine, MHP’nin siyasi duruş ve eylemlerine söz etmek hiç kimsenin haddine değildir.Bu provokatif eylem ve söylemler İP gibi toplamalarla deruhte edilen omurgasız, duruşsuz kalabalığa fayda getirmeyecektir. Milletimiz engin ferasetiyle her şeyi görmekte ve izlemektedir.
Aziz milletimize saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı