Gündem

MHP HEYETİ İLÇELERDE “ADIM ADIM 2023 İLÇE İLÇE ANLATMA VE AYDINLATMA” PROGRAMI DÜZENLEDİ

MHP heyeti ilçelerde “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programı düzenlediMHP Amasya İl Başkanlığı tarafından, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programı kap-samında Taşova ve Suluova ilçelerinde esnaf ziyaretleri yapıldı.MHP İzmir Millet-vekili Hasan Kalyoncu, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yurdagül, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Cemil Yavuz Aksu, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, MHP İl Başkanı Şuayip Ak ve parti-lilerden oluşan heyet, Taşo-va ilçesinde esnaf ziyareti yaptı, ardından düğün salonunda düzenlenen toplantıya katıldı.
Kalyoncu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’deki siyasi geliş-meleri anlayabilmek için çevresinde ve bulunduğu coğrafyada olup bitenlere iyi bakmak gerektiğini söyledi.
Türkiye’nin etrafındaki tüm olayların Türkiye’yi etkilediğini vurgulayan Kalyoncu, “Bölgeye baktığınızda Arap baharı denilerek cinayet, gözyaşı ve eziyetin olduğu bir Müs-lüman coğrafyası ile karşı-laşıyoruz.
Amaç bura-daki dizaynı yaparak Türkiye’yi bu ateşin içerisine atabil-mekti. Gezi ve hendek olay-ları, arkasından 15 Tem-muz’da Türkiye Cumhuri-yeti devletine ve mille-tine açık bir saldırı oldu. Ham-dolsun, Türk milleti sokak-larda direnişe geçti, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güven-lik güçleri saldırıların karşı-sında durdu ve tüm saldı-rıları bertaraf etti. Aslında Cumhur İttifakı, bu saldı-rılara karşı Türk milletinin refleksinden oluşan bir ittifak ve harekettir.” ifadelerini kullandı.
Başkan Sarı ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Hepimizin önceliğinin şehrimiz olduğunun altını da buradan bir kez daha çizmek isterim. Bizim için halkımızın memnuni-yeti en önemli önceli-ğimizdir. Üretken belediyecilik ve adil hizmet anlayışı ile hemşehrile-rimize daha iyi hizmet verebilmek için, Amasya Belediyesi olarak, halkı-mızın teveccühü ile göreve geldiğimiz ilk gün Amasya’ın kaderini değiş-tireceğimizi söylemiştik. Bu hizmet bizi bu göreve layık gören Amasya halkının eseridir. Siyasi görüş farklı-lığı gözetmeksizin hepimiz Amasya için güç birliği yapmalıyız.”Daha sonra Suluova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Kalyoncu, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programı kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla uzun süredir bu tür programları yaptıklarını kaydetti.
Buradaki toplantıya Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, MHP Merkez İlçe Başkanı Semih Aşkan, AK Parti Suluova İlçe Başkanı Mustafa Temel, MHP Suluova İlçe Başkanı Rıfat Uzun da katıldı.
Toplantının ardından MHP heyeti, esnaf ziyaretin-de bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.