Son Dakika

MHP kuruluş felsefesinin en önemli yapı taşı eğitim ve öğretimdir.”

MHP İl Başkanı Şuayip Ak,“Bugün valiliğimizin ve İl Milli Eğitim Müdür-lüğümüzün 2021-2022 eğitim ve öğre-tim yılı ilköğretim haftası kutlaması hüzünlü ve buruk geçmiştir”sözüne cevap verdi.
Başkan Ak; İlköğretim Haftası nedeniyle ilimizde düzenlenen kut-lamalara MHP il başkanlığı olarak olağanüstü sebeplerden dolayı katıla-mamamız İP il başkanı tarafından eleştiri konusu yapılmış, eğitim ve öğretime bakış açımız sosyal medya aracılığı ile yargılanmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki; MHP kuruluş felsefesinin en önemli yapı taşı eğitim ve öğretimdir. Vicdan sahibi her Türk vatandaşı bunu bilmektedir. Kuruluşundan bu yana MHP Milli Eğitim sistemleri içinde geleceğin inşasına yönelik olarak kanun, karar-name ve eğitim öğretim alanında alınan her kararın altında imzası ve dahili vardır.
Kaldı ki kadrolarımız, ilk öğretimden yüksek öğretimin en son kademesine kadar her kademede eğiti-min önemini müdrik insan yetiştirme çabası içindedir.
Bunların dışında Yaygın öğretim ölçeğinde partimiz bizzat görev üstlenmiştir. “Ülkü Ocaklarında eğitimli” olmanın bir ayrıcalık olarak bilindiği ülkemizde eğitime verdiğimiz değeri tartışmak tek kelimeyle abesle iştigaldir.
Olağanüstü sebeplerle katıldığımız İlk Öğretim Haftası kutlamaları üzerinden bile fayda devşirmeye çalışmak beyhudedir..
Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diler, tüm yavrularımızın İlköğretim Haftasını kutla-rım.”ifadelerini belirti

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı