Son Dakika

Milli Ağaçlandırma Gününde Binlerce Fidan Toprakla Buluşturuldu

‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında Karasenir köyü mevkiinde düzen-lenen fidan dikim etkin-liğiyle binlerce fidan top-rakla buluşturuldu.
Törene, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Ören, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Emre Zengin, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süley-man Elmacı, Siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile baş-ladı. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu bir konuşma yaptı.
Programın açılış konuşmasını yapan Amasya Orman Bölge Mü-dürü Halil Oflu,konuşmasında; Kovid 19 nedeniyle fidan dikim etkinliklerimizi kısıtlı olarak gerçekleştiriyor olsak da fidanlar dikerek Geleceğe Nefes Olmaya De-vam Ediyoruz.”dedi
2021 yılını doğaya hasret çok sıcak, kurak ve ormanlarımız için can yakı-cı olarak geçirdik.
Ülkemizin bir çok noktasında gece ve gündüz devam eden, haftalarca etkili olan, orman yangın-larımız oldu.
Ormanlarımız yandı, Evlerimiz yandı, Hayvan-larımız yandı, Canlarımız yandı
Bir çok arkadaşımız ve yurttaşımız alevlerin arasında kaldı, yaralandı, şehit oldu.
Yılmadık, yıkılmadık
Cumhurbaşkanımızı talimatıyla yangınlara karşı seferberlik ilan ettik
7 den 77’ye Bir olduk, birlik olduk alevlere karşı verdiğimiz savaşı biz kazandık.
Teşkilatımız tüm gücüyle bölgede, yangından zarar gören sahaları yeniden ağaçlandırılabilir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
İnşallah en kısa zaman içerisinde kavrulmuş toprakları yemyeşil fidanlarla donatarak yanan Ormanlarımızı küllerinden yeşerteceğiz.
Bugün 11 Kasım 2021 Milli ağaçlandırma seferber-lik Günümüz ‘’Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” Ağaç-landırma Projesi ile ülke genelinde fidanlar toprakla buluşturuluyor.
Bu proje ile ülkemizin or-man varlığını artırmanın yanı sıra, toplumda ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevresel farkındalığı artırmak, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek, dikilen fidanların her kat-mandan insan tarafından sahiplenilmesi yoluyla yeşilin korunması ve geliştirilmesini hedefliyoruz.
Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında, ülkemiz genelinde 700 farklı lokasyonda, öğrenciler ve gençler başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızla bir-likte “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” fidan dikim etkinliklerimize; “Tableti Telefonu Bırak, Doğaya Can Kat” sloganı ile 81 ilimizde fidanları toprakla buluş-turacağız. 11 Kasım, ‘Milli Ağaçlandırma Gününüz kutlu, Ektiğimiz, diktiğimiz fidanların bereketli olsun.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı