Son Dakika

“Milli Marşımız milletimize büyük bir moral ve güç vermiştir’”

“Milli Marşımız milletimize büyük bir moral ve güç vermiştir'”

Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av. Galip Uzun , ”İstiklal Mücadelemizin zor dönemlerinde kabul edilen Milli Marşımız, bağımsızlık mücadelesi veren milletimize büyük bir moral ve güç vermiştir” dedi.
Uzun İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
”İstiklal Mücadelemizin zor dönemlerinde kabul edilen Milli Marşımız, bağımsızlık mücadelesi veren milletimize büyük bir moral ve güç vermiştir” diyen Uzun, İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921’de TBMM’de milletvekillerinin alkış ve gözyaşları eşliğinde ”Milli Marş” olarak kabul edildiğini hatırlattı.
Uzun mesajında şunları kaydetti: ”Milli Marşımız 99 yıldır bağımsızlığımızın sembolü olarak okunmakta ve her okunuşta yüreklerimizi titretmektedir. Burdur Milletvekili Mehmet Akif Ersoy, Milli Marşımızda, milli mücadelemizi, bağımsızlık tutkumuzu ve bayrak sevgimizi en güzel şekilde ifade etmiştir. Burdur Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan, mitinglerinde milli mücadelemizi anlatan ve Milli Marşımızı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy, TBMM’nin tarihinde seçkin bir yer edinmiştir.
Mehmet Akif Ersoy, tarihimizin önemli isimlerinden olmuştur. Birliğe çağıran düşünceleri, vatanına ve milletine olan bağlılığı, bayrağımıza olan sevgisiyle merhum Akif daima milletimiz tarafından saygı ve rahmetle anılacaktır. İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. yıldönümünde, Milli Marşımızın eşsiz dizelerini bize kazandıran merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve Birinci Meclisimizin değerli üyelerini saygı ve rahmetle anıyorum.” Diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, masa ve iç mekan

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı