GÜNCEL HABER

MİLLİYET SEYAHAT YAZARLARINDAN AMASYA İZLENİMİ

MİLLİYET SEYAHAT YAZARLARINDAN AMASYA İZLENİMİ

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde Amas-ya’ya gelen Milliyet Tatil Seya-hat yazarları Tuğçe Şen Baş ve Burcu Bingöl, 3 gün boyunca şehrin kültürel, tarihi ve gast-ronomi alanlarını tanıttılar.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı öncülüğünde tüm şehri gezen Milliyet Tatil Seyahat ya-zarları Tuğçe Şen Baş ve Bur-cu Bingöl, 3 gün boyunca Amasya’nın tarihi, kültürel ve gastronomi alanındaki nokta-larını gezerek, keşfettiler.
‘AMASYA’YI HERKES GÖRMELİ
’Milliyet Seyahat Yazarı Tuğçe Şen Baş; “Gittiğim yerlerde kaldığım otelleri, Gastronomi ve kültür anlamında şehirleri tanıyorum. Ve beni takip eden sosyal medyadaki seyahat severlere bu izlenimlerimi aktarıyorum. Amasya’mızın kültürel ve gastronomi anlamında çok önemli bir yer olduğunu düşünerek, tarihi şehri ziyaret ettim. Burada Burcu ile birlikte keyifli ve dolu dolu 3 gün geçirdik. Tarihi ve kültürü ile keşfettiğimiz Amasya’yı herkesin gelip görmesini tav-siye ediyoruz. Şehri keşfetmemizde bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Sarı Bey ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
‘AMASYA AÇIK HAVA MÜZESİ’
Daha sonra konuşan Milliyet Seyahat Yazarı Burcu Bingöl ise; “Pandemi sürecinin ar-dından ilk seyahatimiz Amasya’ya oldu. Ben gezdiğim şehirleri tarihiyle, doğasıyla, külltürel ve gastronomi yönünden bir bütün olarak tanıtmayı seviyorum. Pandemiden dolayı gast-ronomi anlamında maalesef ki deneyimlerimiz olamadı. Gezdiğim şehirlerde o şehrin do-kusunu hissedebileceğim otellerde konaklamayı, o şehre özgü lezzetler varsa onları tatmayı, şehrin yerel insanı ile tanışmayı, halka karışmayı ve gezilecek görülecek yerleri bir bütün halinde hissetmeyi istiyorum. Yöresel lezzetleri çok fazla tatma fırsatı bulamasak da kültürel anlamda Amasya gerçekten çok dolu bir şehir. Çok keyifli bir seyahatti bizim için, çok güzel yerler gördük. Amasya adeta bir açık hava müzesi, herkesin bu şehri gelip görmesi gerek-tiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı