Son Dakika

MİNİKLERDEN CAN DOSTLARIMIZA ZİYARET

4 Ekim Hayvanları Koru-ma Günü nedeniyle, minik öğrenciler Amasya Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti. Öğretmenleri eşliğinde barınağa gelen minik öğren-ciler, Veteriner Hekim Fahri Kalkan’dan barınaktaki hayvanlar hakkında bilgi alarak, hayvanlar hakkında merak ettikleri soruları n cevabını buldu. Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce sokak hayvanlarının bakım ve aşılamalarının eksiksiz yapıldığı barınakta minik öğrenciler özellikle yavru köpeklerle yakından ilgilendi. Amasya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Erol Mutlu, öğrencilerin barınak ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynayan hayvan sevgisinin, küçük yaşlardan itibaren aşılanması gere-kiyor.
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle barına-ğımızı ziyaret eden evlatlarımız bizleri bir hayli mutlu etmiştir. Onların hayvanlara karşı karşılıksız sevgi beslemeleri, kendilerine saygısının ve özgüveninin art-ması; buna bağlı olarak dışa dönük oldukları, sosyal becerilerinin olumlu yönde geliştiği bilinmektedir.
Yapımı devam etmekte olan Modern Hayvan Barınağımızın çocuklarımız tarafından da yoğun ilgi göreceğine eminiz. Barınağımızı Belediye Baş-kanımız Sayın Mehmet Sarı öncülüğünde, Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir barınak haline getiriyoruz.
Sadece başıboş sokak hayvanları değil, sahipleri şehir dışı-na çıkacak olan evcil hayvanları da misafir edeceğiz.
Hayvan severlerin gezebileceği ve hayvanlarla iç içe olabileceği çamlık bir alanda doğal yaşam ortamında oluşturulan projemizde; hay-van hastanesi ve hayvan oteli var. Tedavi Merkezi’nde, müşahede alanları, röntgen cihazları ve ameliyathanelerle minik dostlarımızın acil müdahalelerinin başka illere sevk edilmeden barınağımızda yapılmasını sağlayacağız. Yazlık ve kışlık alanlarla hayvanlarımızın yaşam kalitesi artacak ve daha steril ortam-larda yaşamalarını sağla-yacağız.
Bu ziyaretlerle, daha merhametli nesillerin yetişmesine vesile oluyoruz. Öğrencilerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz“ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.