Gündem

Miniklerden “Hayata Başlarken”Projesine Destek

Amasya İl Müftülüğüne bağlı Akmescit 4 -6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda eğitim gören minik öğrenciler Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubemizin ihtiyaç sahibi aileler için başlattığı ‘Hayata Başlarken’ projesi’ne kumbara-larında birktirdiği paralar ile destekte bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubemizce ihtiyaç sahibi ailelerin bir nebze olsun maddi anlamda yüklerini azaltmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, sevinçlerine ortak olmak ve zor zamanlarında yanlarında bulunmak, ailesine ve evlilik hayatına adım atan gençlere psikolojik ve manevi destek sağlamak ve infak kültürünü geliştirmek amacıyla ihtiyaç sahibi aileler için bebek ve gelin bohçaları hazırlanmaktadır.
Bu proje kapsamında Akmescit 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri paralar ile bebek bohçası malzemelerinden aldılar. Alınan malzemelerle bohça hazırlayan minikler bohçaları ihtiyaç sahibi yenidoğan bebeklere hediye ederek paylaşmanın ve hediyeleşmenin güzelliğini yaşadılar.
Bu anlamlı çalışmaya anlamlı bir katkı sunan minik öğrencilere teşekkür eden İl Müftümüz Durmuş Ayvaz açıklamalarında “Yaşları küçük ama kalpleri kocaman bir geleceğimiz var bizim. Bu bağışlar gösteriyor ki, geleceğimiz umut vadediyor. Bizler millet olarak kimsesizlerin ve mazlumların umuduyuz. Ben bu anlamda kampanyaya destek veren tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.