Belediye

MİNİKLERDEN MEZUNİYET SEVİNCİ

Amasya Belediyesi Çocuk Yuvasında mezuniyet sevinci yaşandı.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın katılımları ile düzenlenen törende minikler ve veliler arasında duygu dolu anlar yaşandı. Eğitim hayatlarının ilk diplomasını Başkan amcalarından alan öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okundu.
Mezuniyet töreninde, mezuniyet pastası hep birlikte kesildi ve minik öğrencilerin keplerini havaya atması ile sona erdi. Programda veliler ve minik öğrencilerle buluşan Başkan Sarı, şunları kaydetti:“ Bugün, eğitim hayatlarının ilk basamağını tamamlayan öğrencilerimiz adına çok heyecanlı ve gururluyuz. Umuyoruz üniversiteden mezun olacak-ları günlere de hep birlikte şahitlik ederiz.
Okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu hassasiyetle evlatlarımıza okul öncesi eğitimi sunuyoruz. Anaokulumuzdaki evlatlarımıza, uzman kadromuz ile onların fiziksel, duygusal, zihinsel gelişimlerini sağlamak, yaparak-yaşayarak öğrenme ortamlarını oluşturmak, saygı, sevgi, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma ve paylaşma gibi davranışları kazandırmak, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, milli ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlayan bir okul vizyonumuz var .Uzman kadromuzda ile çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Ailelerimize çocuklarını bizlere güvenip, emanet ettiği için teşekkür ediyorum.
Bugün burada ilk kez diploma heyecanı yaşayan çocuklarımızı bir kez daha tebrik ediyorum ve hepsinin gözlerinden öpüyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.