Gündem

MODERN HAYVAN BARINAĞI,AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Amasya Belediyesi tarafından 12 bin metre-kare alana inşası tamamlanmak üzere olan, içerisinde hayvan hasta-nesinin olduğu barınak binlerce sokak hayvanına ev sahipliği yapacak. Alttan ısıtmalı padokların ilk kez uygulanacağı, yazlık ve kışlık 40 bölüm-den oluşan hayvan barı-nağı ile Amasya Belediyesi yine bir ilke imza atıyor. Her türlü imkan ve kon-forun sağlandığı modern bir barınak inşaa edildiğini ifade eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı sözlerine şöyle devam etti;‘’Kedi evleri, yabani hayvan bölümü, evcil hayvan bölümü, doğal yaşam alanı bulunan modern bir barınak olacak. Minik dostlarımız için alttan ısıtma sistemi olan mekânlar hazırlıyoruz. Tesisimizde röntgen cihazı, ultrason cihazı, ameliyat-hane, müşahede, karantina odası ve laboratuvar üniteleri olacak. Hayvanlarımız için dört dörtlük bir yaşam alanı kurduk.
Barınağımıza alaca-ğımız her sokak hayva-nının aşıları, tedavileri ve kısırlaştırması yapılacak. Ekip arkadaşlarımız ile hassas bir çalışma gerçekleştirdik. Her zaman savunduğum bir şeydir ki dokunulmazlık sadece mecliste olmamalı kadın-lara ve hayvanlara da sağlanmalı diye inanıyorum. Bu sebepten de her ayrıntısına özen gösterdiğimiz projemizi çok kısa süre içerisinde vatan-daşımızla buluşturacağız. Yaptığımız bu tesisimiz ile Amasya’mızda bakıma muhtaç ve sokakta hayvan bırakmayacağız. Ayrıca belirtmek istiyo-rum ki vatandaşlarımız tatile giderken köpeklerini barınağımıza emanet bırakıp dönüşte alabilecekler ve bu hizmeti ücretsiz gerçekleş-tireceğiz. Nefes alan her canlının bizler için değeri büyüktür. Tesisimizin devre-ye girmesiyle sokakta hay-vanların zarar görmesinin de önüne geçmiş olacağız. Merhamet duygumuzun yön verişi ile gerçekleştirdiğimiz proje-lerin başında gelen hayvan otelimiz ile örnek gösterilecek bir çalışmaya imza attığımızı düşünü-yorum ve bunun gururunu yaşıyorum.
Bu süreçte emeği geçen proje ekibimiz, mimar, mühendis arkadaşlarımıza da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.’’

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.