Son Dakika

Moral Otobüsü, 23 Nisan da çocukları eğlendirdi

Moral Otobüsü, 23 Nisan da çocukları eğlendirdi

Amasya Valiliği, Suluova Kaymakamlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ’23 Nisan Moral Otobüsü’, Suluova’da şehrin işlek cadde ve sokaklarında şehir turu atarak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan çocukların bayram coşkusunu yaşamasını sağladı.

Suluova Meslek Yüksek Okul kavşağında ’23 Nisan Moral Otobüsü’nü karşılayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, otobüste yer alan İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu ve görevlilere destekleri için teşekkür etti.

Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri eskortluğunda ’23 Nisan Moral Otobüsü’, ilçenin işlek cadde ve sokaklarında tur attı.

Gümüşhacıköy ve Merzifon İlçelerinde Başlayarak Suluova’dan geçip Amasya il merkezine doğru seyahat eden moral otobüsü, 23 Nisan Bayramı dolayısıyla pencere ve balkonlarını süsleyen çocuk ve velilerini selamladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında balonlar ve resimlerle süslenerek tasarlanan otobüs, sabah saatlerinde masal kahramanları eşliğinde il ve ilçe şehir merkezlerinin işlek cadde ve sokaklarında şarkılar söyleyerek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan çocukların bayramını kutladı.

23 Nisan Moral Otobüsü, site ve apartman önlerinde durarak çocukların sevdiği şarkılar seslendirildi. Bazı çocuk ve kişilerin balkonlara ve pencerelere çıkarak çocuk bandosuna eşlik ettiği görüldü.

23 Nisan kutlamalarını çocukların evlerde yaptıkları için buruk bir sevinç yaşadıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, “Çocuklarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmek için onlara sürpriz hazırladık. Moral otobüsümüz çocuklar için yola çıktı. 23 Nisan bizim en büyük bayramımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, sakal ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı